Ne autózzon munkába!
Lelkileg és közérzet szempontjából is jót tesz, ha nem autóval, hanem gyalog vagy biciklivel megy inkább munkába, áll egy brit kutatásban, írja a Vezess.hu.
Az UEA és a Yorki Egyetem kutatói mintegy 18 ezer munkába járó adatait elemezték, amelyeket több mint 18 éven át gyűjtöttek az egész országból. A csoport tagjainak 73 százaléka autóval, 13 százaléka gyalog, 3 százaléka kerékpárral járt dolgozni, 11 százalékuk tömegközlekedett.
Jobb közérzetről számoltak be azok, akik gyalogoltak vagy bicikliztek, mint azok, akik gépkocsit vezettek vagy busszal, vonattal jártak. A kutatásban résztvevők közül többen váltottak az idők folyamán, és mérhetően boldogabbak lettek, mikor nem autóval közlekedtek.
Vezess.hu
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Nem egyéni gyengeségről van szó, hanem rendszerszintű jelenségről. A pandémia utáni években a munka világa folyamatos alkalmazkodásra... Teljes cikk
A magyarok naponta átlagosan 6 óra 10 percet töltenek online, ebből 3 órát mobilon, 1 óra 48 percet szentelve a közösségi médiára. A közelgő... Teljes cikk
A türelem nem egyszerűen személyiségjegy vagy „jó nevelés” kérdése: a pszichológia szerint egy tanulható érzelemszabályozási képesség, amely... Teljes cikk
- Új K+F munkahelyek érkeznek: amerikai cég erősít Magyarországon 1 hónapja
- Aki érti a fiatalokat, azé a jövő – minden, amit tudni érdemes a Pannon-Work kutatási összefoglalójában 1 hónapja
- Lázár János: Csapataink harcban állnak 2 hónapja
- Mi tartja vissza a magyarokat az önkéntességtől? 3 hónapja
- Tudásalapú munkahelyek születnek – a Mercedes K+F központot nyit Magyarországon 4 hónapja
- Életre szóló hűség nincs: Z generációsok a munkaadókról 4 hónapja
- Ez az ára az igazságtalan bérezésnek 4 hónapja
- A jövőben a munkahelyválasztás kulcsa az lesz, hogyan jutsz be reggel dolgozni 5 hónapja
- Több pihenés, hatékonyabb munka – a négynapos munkahét rejtélyes paradoxona 8 hónapja
- Mely cégek a legvonzóbbak a fiatalok számára? 8 hónapja
- Szuperszámítógép robbantja be a mesterséges intelligenciát Szegeden 8 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben