Négy ágazaton múlik az országos bérajánlás sorsa
Ha a mezőgazdaság, a kereskedelem, a szálláshely-szolgáltatás, illetve vendéglátás, valamint a feldolgozóipar egyes alágainak munkavállalóit és -adóit képviselő szervezetek nem tudnak egymással megállapodni a jövő évi garantált bérminimum csökkentéséről, akkor az OÉT munkaadói oldala nem tesz javaslatot a versenyszférának a 2008-as bérajánlás mértékére.
Ágazati kollektív szerződés keretében lefelé is el lehet térni a bérminimum összegétől, ám az idén sem a kereskedelemben, sem a mezőgazdaságban nem volt sikeres eddig az ágazati béralku (tavaly az agráriumban létrejött egy ilyen kontraktus).
A kormány már szeptember végén azt javasolta az OÉT-nek, a bruttó keresetek átlagosan 4,5 százalékos növelését ajánlják tovább 2008-ra a versenyszférának, ám az OÉT munkaadói szervezetei jelezték, csak akkor hajlandók konkrét számot mondani, ha a garantált bérminimum ügyét a veszélyeztetett ágazatokban sikerül rendezni.
Világgazdaság
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Egy új kutatás szerint a csapatok összekovácsolását és a kollégák közötti kapcsolatok építését célzó vállalati tevékenységek valójában... Teljes cikk
A mesterséges intelligencia forradalmáról kiderülhet, hogy nem váltja be a hozzá fűzött reményeket: az iparág veszteséges, a projektek többsége... Teljes cikk
Bár a hazai webáruházak többsége továbbra is növekedésre számít, komoly versenyhelyzettel kell szembenézniük. A Temu és más nemzetközi piacterek... Teljes cikk
A tudás törvényei: a megértés kulcsa