Olcsó házépítés: milyen lehetőségeink vannak?
Olcsó házépítés napjainkban? Szinte lehetetlennek hangzik akkor, amikor mindenhol egyre drágább ingatlan vagy albérlet árakkal találkozunk. Nem beszélve az építőanyagok folyamatos drágulásáról is. Az olcsó természetesen egy relatív fogalom, hiszen egy olcsó Ferrari még mindig több pénzbe kerül, mint egy drága Opel. Azonban rengeteg olyan modern építészeti megoldás van, amelyekkel jelentősen megfoghatjuk az építkezésünk költségeit.

Vásárlás helyett építés? Megéri?
Sokan gondolnak arra, hogy olcsóbban megússzák, ha készen vásárolnak házat. Nem kell külön telket nézni, majd tervezni, kivitelezni, engedélyeztetni és a többi. Azonban az olyan házak, amelyek megtetszenek, valószínűleg túl drágák lesznek, amelyek jó áron vannak, azok pedig nem tetszenek. Előfordulnak néha jó vételek, de általában ez az ördögi kör a jellemző. Hogyan jussunk akkor relatíve olcsón új házhoz?
A könnyűszerkezetes házaké a jövő?
Sokan tartanak a könnyűszerkezetes ház építésétől, de legtöbb esetben ez inkább csak az újdonságnak és az ismeretlenségnek tudható be. Hiszen sokszor szeretünk maradni a jól bevált megoldásoknál és nem elhagyni a járt utat a járatlanért.
Pedig ahogy a vályogházakat felváltották a téglapépületek, úgy a könnyűszerkezetes házaké is lehet a jövő. Ezeknek a lényege, hogy úgynevezett készházak jönnek létre az építés végén. Sok részfeladatot gyári körülmények között, automatizált módon végeznek el. A helyszínre már kész elemek kerülnek, olyan készültségben, amelyeket hagyományos körülmények között csak több munkafolyamattal lehetne elérni. A helyszínen pedig adott esetben ezeket a kész elemeket kell összeilleszteni.
Így viszonylag hamar el lehet jutni a szerkezetkész állapotig, amiért a könnyűszerkezetes házak különösen népszerűek. Ha csak eddig tartott a pénzügyi keretünk, akkor lehet egy kis szünetet tartani, majd később folytatni az építkezést a kész állapot eléréséig. Tehát az olcsó házépítés nem lehetetlen, ha a megfelelő technológiát választjuk.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Figyelemre méltó toborzással keres új tanítót Babót. A falu polgármestere, Nyikos Gábor szerint a bértábla felett 10% pótlék, fizetett... Teljes cikk
Több mint négyezer eurós (1,5 millió forint) béremelést kap idén VI. Fülöp spanyol király, összhangban a köztisztviselők és közalkalmazottak... Teljes cikk
Letartóztatta a Nyíregyházi Járásbíróság a Bászna Gabona Zrt. csaknem tízmilliárd forintos sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját. Teljes cikk
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben