Őszi szünet 2021
Az őszi szünet a 2021/22-es tanévben október 23-án kezdődik.
A Magyar Közlönyben megjelent a 2021/22-es tanév hivatalos rendje, amely szerint az őszi szünet 2021. október 23-án (szombat) kezdődik és 2021. november 1-ig (hétfő) tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2021. október 22. (péntek) lesz, a szünet utáni első tanítási nap pedig 2021. november 2. (kedd).
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Egyszerűsített foglalkoztatás keretében dolgznak általában az idénymunkások, például a mezőgazdaságban vagy a turizmusban. A minimálbér és a... Teljes cikk
A nyugdíjak és nyugdíjszerű ellátások utalása havonta, az adott tárgyhónapra történik. A nyugdíjat a Magyar Államkincstár úgy utalja, hogy az... Teljes cikk
Egyes elkülönülten adózó jövedelmek, mint például az árfolyamnyereségből származó jövedelem vagy az osztalék után a magánszemélyeknek 17,5... Teljes cikk
- Megvonható a munkaközi szünet a megváltozott munkaképességűektől? 5 hónapja
- Így nézhet ki a 2025/2026-os tanév szakképzési tanév rendje 6 hónapja
- Kihirdették a 2025/2026-os tanév rendjét 6 hónapja
- Megjelent a rendelet az óvodai nevelés átalakításáról: kötelező iskolai előkészítő foglalkozásokat vezetnek ne 8 hónapja
- Tartsunk óránként egy rövid szünetet, ha ülőmunkát végzünk 10 hónapja
- A népesség megoszlása a legmagasabb iskolai végzettség szerint 12 hónapja
- Miért nem jár a megváltozott munkaképességű munkavállalóknak munkaközi szünet? 12 hónapja
- Magasabb lehet a pedagógusok béremelése, nem így az iskolai dolgozóknak 1 éve
- 2025-től hosszabb lesz az igazgatási szünet 1 éve
- Pénteken kezdődnek az őszi érettségik 1 éve
- Döbbenetes, hány óra a mai fiatalok átlagos okoseszköz-használata 1 éve

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?