Megjelent: 3 hónapja

Pénzügyi asszisztens

A pénzügyi asszisztens (angolul: finance assistant) vagy pénzügyi adminisztrátor állást betöltő személy fő feladata az adott cég vagy vállalat pénzügyeivel kapcsolatos munkák elvégzése, mint a számlázás, utalás és adminisztráció.

Munkák pénzügyi asszisztenseknek könnyen találhatóak az Állásportál.hu-n.

Pénzügyi asszisztens feladatai:
- bejövő (szállítói) számlák érkeztetése, iktatása, scannelése
- könyvelés előkészítésében való részvétel
- könyvelőkkel, ügyfelekkel való kapcsolattartás
- számlák kiállítása, nyomtatása, adminisztrációja
- hitelellenőrzés, pénzügyi adatok elemzése
- vezetők napi munkájának támogatása
- pénzügyi elhatárolások, forecast készítése
- havi, a negyedéves és az éves zárásokban kimutatások készítése

Elvárások
A pénzügyi adminisztrátor állás betöltéséhez a legfontosabb elvárás a középfokú végzettség, illetve, hogy pénzügyi ismeretei legyenek a jelentkezőnek. Ezek mellett a pénzügyi asszisztensnek tudnia kell használni számítógépes programokat, amelyek szükségesek munkájának elvégzéséhez, mint például a Microsoft Office programok (Excel, Word, stb.). Az SAP ismerete is sokszor szükséges. Az angol nyelv ismerete is gyakran az elvárások között szerepel a pénzügyi adminisztrátor állásoknál. Fontos, hogy a jelentkező tudja önállóan végezni munkáját és, hogy jól tudjon kommunikálni. Kulcsfontosságú ezek mellett, hogy a pénzügyi adminisztrátor precízen végezze a dolgát, tekintve, hogy pénzügyi információkkal dolgozik. Ehhez viszont hozzátartozik az is, hogy jó monotonitástűrő-képessége legyen  a jelentkezőnek.
Az alapbéren felül a pénzügyi adminisztrátor állást betöltő személy számíthat különböző bérkiegészítési lehetőségekre, juttatásokra.

  • 2023.02.16Lean black belt képzés A képzés során a résztvevő megismerhetik azokat a haladó és új lean módszereket, illetve az Ipar 4.0-hoz kapcsolódó fejlesztéseket, amelyek ráépülnek és kiegészítik a korábbi lean ismereteiket, ezzel szélesebb körben tudják a szervezetüknél folyó lean bevezetést támogatni. Részletek Jegyek
  • 2023.02.16CX-Ray elégedettségfelmérés online workshop A munkahelyi hatékonyság az elégedett kollégákkal kezdődik! Skálázható, szűrhető eredmények - tudd meg, munkatársaid szerint, mik a valóban égető problémák! Részletek Jegyek
  • 2023.02.23CX-Ray teljesítményértékelés online workshop Miért fontos a TÉR? Az egyértelmű egyéni és csapat célok és a folyamatos visszajelzés az elkötelezettséget és motivációt kiemelten meghatározó tényezők. Részletek Jegyek
  • 2023.03.22recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét. Részletek Jegyek
További cikkek
12 órás munka

A munka világában előfordulnak olyan területek (például: termelőipar, turizmus), ahol a 12 órás munkavégzés az általános. Ezt a másfél napos... Teljes cikk

A pénzügyi asszisztens (angolul: finance assistant) vagy pénzügyi adminisztrátor állást betöltő személy fő feladata az adott cég vagy vállalat... Teljes cikk

A válság sem fog az informatikusok fizetésén

A jelenlegi nehéz gazdasági helyzet sok szektorra hatással van, azonban az informatikai iparágat, és azon belül az IT munkaerőpiacot látszólag... Teljes cikk

Kapcsolódó tartalmaink 1 2 3 Bezár