Pert nyert a jogtalanul elbocsátott alkalmazott
Jogtalanul bocsátották el azt az alapítványi főtitkárt a Legfelsőbb Bíróság szerint, akit azért küldtek el, mert nem gondoskodott az alapítvány alapdokumentumainak kidolgozásáról, elmulasztotta a leltárt - derül ki egy a Világgazdaság által közölt jogvitából.
A Legfelsőbb Bíróság (LB) viszont azt állapította meg, hogy a felmondás jogellenes. Kötelezte az alperest az elmaradt munkabér és négyhavi átlagkeresetnek megfelelő összeg megfizetésére. Megállapította, hogy az alperes által hivatkozott szabályzatok elkészültek, az éves leltárfelvétel pedig nem a felperes munkaköri kötelezettsége, ő csak annak ellenőrzéséért volt felelős. A perben a munkáltató maga cáfolta meg állítását, hogy a felperes a szükséges kapcsolatot a társszervekkel nem tartotta.
Az alperes fellebbezése folytán eljárt megyei igazságszolgáltató fórum annyit változtatott az ítéleten, hogy a kifizetendő összeget mérsékelte.
Világgazdaság
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Egy nagy presztízsű amerikai HR-szervezet, az SHRM ellen indul per, miután egy volt dolgozó szerint faji megkülönböztetés és retorzió érte a... Teljes cikk
Az év végéhez közeledve érdemes a szabályokat áttekinteni, hiszen a szabályosan jövőre át nem vihető, még fel nem használt idei szabadságok... Teljes cikk
Az EU-ban a nemek közötti bérszakadék átlagosan 13%. Magyarországon a női bérek hátránya 18%. Az egyenlő díjazás alkalmazásának egyik gátja a... Teljes cikk
- Táppénz alatt kirúghatnak? 2 hónapja
- Felmérés: világszerte minden ötödik ember munkahelyet váltana egy éven belül 2 hónapja
- Felmondás menete 2026 2 hónapja
- Közös megegyezésnél jár a felmondási idő vagy annak megváltása? 2 hónapja
- The show must go on! 3 hónapja
- Mi lehet a titka a kiégés megelőzésének? 3 hónapja
- Felmondtál? 10 érv, hogy miért ne fogadd el a munkáltatód marasztalását 3 hónapja
- A britek majdnem fele toxikus munkakörnyezetben dolgozik 4 hónapja
- Új trend a bosszúfelmondás: amikor revansot vesz a dolgozó 6 hónapja
- Óriási a bérfeszültség, minden 10. dolgozó felmondott ennél a hivatalnál 6 hónapja
- Jár béremelés a felmondási idő alatt, és hogyan érvényesíthetem? 6 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben