Sok egészségügyi dolgozó inkább elhagyja a pályát, de nem oltatja be magát
Három hetük maradt az eddig be nem oltott egészségügyi dolgozóknak, hogy a jogszabályi követelményeknek eleget tegyenek. A többszöri kérés ellenére azonban sokan döntöttek úgy, hogy inkább a munkájukat adják fel, mint az elveiket, és nem kérik a koronavírus elleni vakcinát.

Mindössze három hetük van az eddig be nem oltott egészségügyi dolgozóknak, hogy eleget tegyenek annak a jogszabályi követelménynek, amely szerint a koronavírus elleni védőoltás felvétele mindegyikőjük számára kötelező.
Az átoltottság az egészségügyi szervezetek - például a Magyar Orvosi Kamara (MOK) - szerint is magas, de senki sem tudja, pontosan mekkora arányban kapták meg az ágazati dolgozók a vakcinát, hány embernek kellene még felvennie az oltást és egyáltalán: hány emberre vonatkozik az aktuális szabályozás.
A többszöri kérés ellenére azonban sokan döntöttek úgy, hogy inkább a munkájukat adják fel, mint az elveiket - írja az Index.
Az egészségügy már most is nehezített pálya, és a kötelező oltás bevezetésével még többen fogják elhagyni a területet - véli egy a lapnak nyilatkozó ápolónő, akinek a párja mentős. Ők szintén nem adatják be maguknak az oltást, és van olyan sebész főorvos, aki szintén ezt a döntést hozta.
A kötelező oltásról szóló rendelet augusztus 15-én lép hatályba, és az egészségügyben dolgozóknak 15 napjuk van arra, hogy megkezdjék az oltási sort. Ha valaki ezt nem teszi meg szeptember 1-ig, attól a munkáltató 15 napos határidővel kéri majd vagy a vakcina felvételét, és annak igazolását, vagy a mentesítő orvosi szakvélemény bemutatását.
Ha valaki egyikkel sem rendelkezik, annak munkaviszonya azonnali hatállyal megszűnik.
Fotó: MTI
- 2023.12.07IV. euChance KLUB Negyedik alkalommal és idén utoljára gyűlik össze az euChance Klub! Az izgalmas témák mellett értékeljük majd a Klub első évét is: sikerek és megoldásra váró feladatok számba vétele és a következő év tervezése.
Részletek
Jegyek
- 2023.12.31Készüljön fel a külföldön való jelenlétre a Global Mobility modullal! A külföldi üzleti jelenlét komoly versenyelőnyt kínál, ám egyúttal számos jogi kérdést is felvet. Ha a szervezet nincs tisztában a hatályos jogi háttérrel (pl. nemzetközi közjog, közösségi jog, társasági jog, munkajog, adójog, társadalombiztosítási jog, idegenrendészeti jog), akkor számos probléma, kockázati tényező merülhet fel. Az alap szintű modul tartalmazza a szükséges jogi szabályokat, folyamatábrákat (pl. Közvetlen befektetési lehetőségek, Tartózkodási, letelepedési és munkavállalási közjogi szabályok, Munkajogi szabályok, Adózási szabályok). A plusz szint egy online kurzussal egészül ki.
Részletek
Jegyek
- 2024.03.26Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2024.04.04Six Sigma Black Belt képzés 9 napos gyakorlatorientált, intenzív képzési program, amely készségszintre fejleszti a résztvevőket a 6 Sigma ismeretek elsajátításában, alapoktól a Green Belt ismereteken át magas szintű hatékonyságjavító projektek megvalósításáig.
Részletek
Jegyek
Világszerte egyre több vállalat vezet be olyan juttatásokat, amelyek a középkorú munkavállalók egészségével és életmódjával kapcsolatos... Teljes cikk
A munkavállalói igények növekedése és az ehhez felzárkózó jogalkotási trend miatt a cégeknek fel kell készülni a rugalmas foglalkoztatás... Teljes cikk
A nyaranta jelentkező szélsőségesen forró időjárás számos országban okoz nehézségeket az emberek mindennapjaiban. A sokakat kínzó kánikula a... Teljes cikk
- A COVID-19 jelentős veszteségeket okozhat a cégeknek, amelyek azonban elkerülhetőek vagy csökkenthetőek lehetnek 2 hete
- A körzetek több mint tíz százalékában nincs elég védőnő 2 hete
- A munkaköri alkalmassági vizsgálatról: a hiányának is hosszú lehet az árnyéka 3 hete
- Halálba kergetett dolgozók? - ezzel járhat a kötelező orvosi vizsgálat megszüntetése 3 hete
- Zajlanak az egyeztetések a jövő évi ápolói béremelésről 3 hete
- Veszélybe került az ügyeleti ellátás a Szent Imre kórház szülészetén az orvoshiány miatt 4 hete
- Indul a jelentkezés az ország legnagyobb egészségügyi állásbörzéjére 2 hónapja
- Októberben minden a nőkről szól a Budai Egészségközpontban 2 hónapja
- Leáll az egészségügy? - több tízezren sztrájkolnak 2 hónapja
- Újabb három megyében szervezik át az egészségügyet 2 hónapja
- Bősz Anett: a bérfeszültségek szétfeszítik az idősotthonokat 2 hónapja