Sokkal többet kereshetnek a dolgozó diákok a minimálbérnél
Átlagosan 15-20 százalékkal többet keresnek a tanulók a minimálbérnél - mondta Hegedűs Csaba, a Prohuman Diákmunka vezetője a Népszabadságnak.
Marosi Zoltán, a Meló-Diák Iskolaszövetkezet vállalkozási igazgatója pedig arról beszélt, hogy mivel a fizikai munka kevésbé népszerű, a cégeknek valamivel többet kell ajánlaniuk, ha ilyen feladatokra szeretnének dolgozókat szerződtetni. Érdekes trendnek nevezte azt is, hogy régebben egy-egy jó nevű cég a piaci átlagnál olcsóbban is tudott munkaerőt szerezni, mert sikknek számított ott dolgozni, mára azonban ez a gyakorlat megszűnt.
MTI/Népszabadság
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egy friss, 2026-os felmérés szerint az egyetemi oktatók 95%-a tart attól, hogy a generatív AI rontja a hallgatók koncentrációját és kritikus... Teljes cikk
Nem a személyiségünk, és nem is önmagában a telefon a hibás. Egy friss magyar kutatás szerint a gyenge önkontroll és a kimaradástól való félelem... Teljes cikk
A sikeresen lezárult felkészítő szakaszt követően folytatódik a Kortárs segítők program, amelyben diák mentortársak erősítik a szakképzésben a... Teljes cikk
- Ennyit keresnek a bölcsődei dajkák 3 hete
- A diákmunka szerepe a vállalatok HR-stratégiájában 1 hónapja
- Ki jár jól az EU-ban? Íme az órabérek, amik mindent elárulnak 1 hónapja
- Mennyit keres egy nevelőszülő? 1 hónapja
- Mit várnak a fiatalok a diákmunkától 2026-ban? 1 hónapja
- Megnyílt az igénylés: több tízezer forint támogatást kaphatnak a minimálbéreseket foglalkoztató cégek 2 hónapja
- Márciustól vehető igénybe a minimálbéren foglalkoztatottak után járó kompenzációs támogatás 2 hónapja
- Alulról a negyedik helyen áll a magyar minimálbér az EU-ban - mutatjuk a számokat 2 hónapja
- Ők adják a munkát a fiataloknak: itt vannak a legnagyobb iskolaszövetkezetek 3 hónapja
- Ezt tervezi a Tisza Párt munkaügyben 3 hónapja
- Kinek jár és mennyi a nyugdíj előtti álláskeresési segély? 3 hónapja



Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?