"Százezerszer többet" keres ugyanabban a szakmában a férfi - megvan a nemek közötti bérkülönbség rekordja?
A Juventus női labdarúgócsapatában játszó, svájci származású Alisha Lehmann arra panaszkodott, hogy barátja, a brazil Douglas Luiz „százezerszer többet” keres, mint ő, annak ellenére, hogy ugyanannál a klubnál ugyanazt a munkát végzi - írja a La Repubblica nyomán a sportal.hu.
A 25 éves középpályás sérelmezi a férfi és női labdarúgók bérének egyenlőtlenségét, állítása szerint párja „százezerszer többet” keres nála. Bár a játékosok pontos fizetése továbbra sem ismert, az olaszok 50 millió eurót költöttek a brazil válogatott játékos szerződtetésére, míg Lehmann állítólag 50 ezer euróért érkezett.
Lehmann jól kezdett a Juvénál, a Sassuolo elleni 6–3-as győzelem alkalmával megszerezte első gólját az olasz élvonalban.
A dán labdarúgó-válogatott tagjai lemondanak a fizetésemelésükről a női válogatott javára
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A gyári munkás azt nyilatkozta, hogy nem bánta meg, amit tett. Teljes cikk
A rendkívüli hidegben a tervezettnél gyorsabban fogynak a hajléktalanellátásban gyakran pótlásra szoruló ruhaneműk, ezért több vidéki városban... Teljes cikk
Nem aprózta el a karácsonyi meglepetést a Magyar Államkincstár: több ezer dolgozó kapott közel 52 ezer forint értékű ajándékcsomagot, tele... Teljes cikk
- A friss számok szerint soha nem volt ilyen magas az átlagbér - mi áll a háttérben? 5 napja
- Mennyit lehet keresni Ausztriában? Itt a friss bérlista 1 hete
- Bértáblák 2026 2 hete
- Meglepő bértoplista: ezek a szakmák fizettek a legjobban Magyarországon 2 hete
- Táppénz 2026-ban: Kinek jár, mennyi ideig és hogyan számolják? 4 hete
- Létminimumon a rendvédelem hátországa? Vita a RIASZ-dolgozók béréről 1 hónapja
- Robotkapusnak próbált meg gólt lőni Ronaldo – kiderült, mire képes a gép 2 hónapja
- "Egyenlő értékű munkáért, egyenlő bért" - ami az elmúlt 50 év alatt nem sikerült 2 hónapja
- Rekordmélyponton a kezdő fizetések: már a top cégek sem adnak többet a fiataloknak 2 hónapja
- Felmérés: a dolgozók több mint fele nem kapott fizetésemelést az elmúlt évben 2 hónapja
- Felmérés: minden ötödik brit dolgozó kért már előleget a főnökétől, hogy megéljen 2 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig