SZÉP-kártya: botrány várható az utazási irodáknál
Nehéz helyzetbe kerülnek a balatoni utazási irodák amiatt, mert a SZÉP-kártya felhasználhatóságát a szezon és az előfoglalások beindulása után a napokban módosították - mondta Kaponya Éva, a fonyódi Balaton Travel Utazási Iroda vezetője.
Kaponya Éva hangsúlyozta: az elvvel nem vitáznak, de azt problémának tartják, hogy a beindult balatoni szezon és előfoglalások közepette változtak a szabályok, ami "botrányokat és kínos helyzetek sorát fogja okozni az utazási irodáknál".
Elmondása szerint a közel másfél évtizede működő Balaton Travel Utazási Iroda jelenleg mintegy 1500 magánszálláshelyet közvetít ki a nyaralni vágyóknak, amelyek 60 százaléka (hasonlóan a tavalyi tendenciákhoz) már elkelt előfoglalásban. Az előfoglalók, illetve az irodába betérő szálláskeresők 90 százaléka magyar, akik zöme SZÉP-kártyával fizetett, illetve akar fizetni.
A gondot az okozza - mutatott rá -, hogy a nyaralni induló, többnyire készpénzzel korlátozottan rendelkező kártyatulajdonos családok csak a helyszínen szembesülnek azzal, hogy a kártyán lévő összeggel csak részben fizethetnek az utazási irodákon keresztül foglalt szállásukért. Ezen csak úgy változtathatnak, ha előbb felkeresik a bankjukat, és az étkezésre, illetve a szabadidős tevékenységre fordítható "zseb" keretét átcsoportosítják szállás céljára. Erről azonban nincs tudomásuk, és nem is érthetik a kialakult helyzetet, hiszen a kártya átvételekor máshogy tájékoztatták őket.
A fonyódi utazási iroda a SZÉP-kártyával történő fizetésekben érintett bankokhoz - K&H, OTP, MKB - fordult az ügyben, jelezve a problémát, és javasolta, hogy a változást a nyári szezon után vezessék be. Érdemi választ eddig egyik helyről sem kaptak - mondta Kaponya Éva, aki emiatt az illetékes tárcához kíván fordulni segítségért.
A balatoni utazási irodák a kínos helyzetek megelőzése érdekében megpróbálják minél előbb maguk tájékoztatni a partnereiket a SZÉP-kártya felhasználhatóságában beállt változásokról - tette hozzá.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A SZÉP-kártya tulajdonosok közel 12 százalékkal többet költöttek kártyáikról 2025 első negyedévben, mint tavaly - ismertette a Nemzetgazdasági... Teljes cikk
A húsvéti időszakban kiemelt szerepet kapnak a SZÉP-kártyák, melyekkel egyebek mellett vendéglátóhelyeken, hotelekben is lehet fizetni. Tavaly és... Teljes cikk
A jutalom, a bónusz és a prémium olyan, az alapbéren felüli juttatások, amit a munkáltatók adhatnak a munkavállalók motiválása, a... Teljes cikk
- Sportbelépő adózása és juttatása 2025-ben: részletes útmutató 1 hete
- Fontos határidőre figyelmeztet a SZÉP Kártyával kapcsolatban a juttatási szakértő 1 hete
- Rekordnövekedés a cafeteria utalványok forgalmában 2 hete
- Révész Máriusz: Sokakat a munkahelyükön keresztül lehet mozgásra bírni 3 hete
- EU Kék Kártya: mely külsős ország szakemberei kapták a legtöbb munkavállalási engedélyt? 1 hónapja
- Új SZÉP-kártya zseb segíti, hogy többet mozogjanak a magyar munkavállalók 1 hónapja
- SZÉP-kártya: így változtak a költések tavalyhoz képest 1 hónapja
- Ideje váltani? Így ismerheted fel, ha elavult a cafeteria rendszered 2 hónapja
- Mire költenek a SZÉP-kártyások? - így vásárolunk húsvétkor 2 hónapja
- SZÉP-kártya jár kilépés előtti időszakra? 2 hónapja
- Így változnak a vendégmunkások foglalkoztatásának szabályai 2 hónapja