Megjelent: 7 hónapja

Tanító / Tanár

A tanítói hivatásban dolgozó emberek az általános iskolás gyermekek nevelésében, szocializálásában, általános készségek megtanításában és tárgyuk tanításában vesznek részt.

Munkák tanítóknak,tanároknak könnyen találhatóak az Állásportál.hu-n.

A tanító állás feladatai:
- a tanító szakának megfelelő tantárgyak okítása a diákoknak
- alapvető erkölcsi normák megtanítása a gyerekeknek
- a közösség rendben tartása érdekében fegyelemre és a megfelelő szociális képességekre nevelni a gyerekeket
- a tanító felelős diákjai testi épségéért az iskolában töltött időintervallumon
- az átadott tudás számon kérése írásbeli és/vagy szóbeli felelet, akár témazáró formájában
- értékelni a munkákat, feleléseket, dolgozatokat ezzel a diákok tanulmányát
- a saját osztályán kívül napközis feladatok vállalása más osztályokban
- a lemaradt gyerekek segítése, felzárkóztatása akár különóra keretein belül

Elvárások
A tanítónak rendelkezni kell egyetemi vagy főiskolai tanítói végzéssel. Elvárható, hogy a jó tanító legyen türelmes, segítőkész és közvetlen kapcsolatot ápoljon a gyerekekkel. Előnyt jelent még a kollégákkal való megfelelő együttműködés. A tanórákon kívül érdemes plusz időt fordítani a gyerekek fejlesztése érdekében hasznos feladatok, olvasmányok, esetleg tanító jellegű játékok felkutatására.
Munkarend
A tanítási napokon, vagyis túlnyomórészt a hétköznapokon folyik a munkavégzés. A saját osztályában tartott órák után vagy előtt más osztályokban is napközis foglalkozás keretein belül segít. A tanító gyakran viszi haza a munkáját. A dolgozatok javítása, értékelése és a gyermekek érdekében fejlesztők készítése nem iskolai, hanem otthoni feladat.
Az alapbér mellett a tanítók gyakran részesülnek kedvezményes étkezési lehetőségben a menzán, illetve a gyermekek szüleitől sok esetben kapnak különféle ajándékokat, meglepetéseket a hálájuk jeléül.
  • 2023.02.16Lean black belt képzés A képzés során a résztvevő megismerhetik azokat a haladó és új lean módszereket, illetve az Ipar 4.0-hoz kapcsolódó fejlesztéseket, amelyek ráépülnek és kiegészítik a korábbi lean ismereteiket, ezzel szélesebb körben tudják a szervezetüknél folyó lean bevezetést támogatni. Részletek Jegyek
  • 2023.02.16CX-Ray elégedettségfelmérés online workshop A munkahelyi hatékonyság az elégedett kollégákkal kezdődik! Skálázható, szűrhető eredmények - tudd meg, munkatársaid szerint, mik a valóban égető problémák! Részletek Jegyek
  • 2023.02.23CX-Ray teljesítményértékelés online workshop Miért fontos a TÉR? Az egyértelmű egyéni és csapat célok és a folyamatos visszajelzés az elkötelezettséget és motivációt kiemelten meghatározó tényezők. Részletek Jegyek
  • 2023.03.22recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét. Részletek Jegyek

Kapcsolódó tartalmaink 1 2 3 Bezár