Több a bér, mégsem vonzó az eladói szakma?
Továbbra is nagy gondot jelent a kereskedelemben a munkaerőhiány, pedig 20 százalékkal, 30 ezer forinttal nőtt a fizetésük - írja a blokkk.com
A szakszervezet szerint még több kellene, csak azt nem tudni, hogy miből, hiszen a bevétel emelkedésének üteme 5% alatt mozog, tehát negyede a bérnövekedés tempójának. Árat emelni nehéz, hiszen verseny van a piacon, a vásárlónak pedig nagyon fontos az ár. Nagyok a boltok közötti árkülönbségek, a béremelés tehát drágulást okozna.
A nagyobb áruházak magasabb bért tudnak adni, ennek ellenére ott is mindig munkaerőt keresnek. A kisebb boltok viszont emiatt akár be is zárhatnak. A bolti kiskereskedelemben a nagyobb - a négy főnél többet foglalkoztató - boltok dolgozóinak létszáma január-május között félezerrel csökkent, a fizikai dolgozóké pedig ezer fővel.
Az élelmiszerboltokban is kevesebben dolgoznak, de a ruházati, villamos háztartási készülék, használt cikk, vagy éppen a sportszer üzletek sem találtak több eladót.
Az a lap szerint biztos, hogy a kereskedelemben lévő gondok nem mostanában fognak rendeződni. Hiszen a kereskedelmi dolgozók tényleg kevesebbet keresnek a külföldi munkavállalókhoz képest, viszont az itthoni üzletek nem tudják kigazdálkodni a magasabb béreket.
blokkk.com
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Öt százalékon stagnált az általános munkanélküliség a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) országaiban februárban, ami... Teljes cikk
Nem javul a hatékonyság viszont tovább csökkent a munkahelyi elköteleződés. Mindössze a munkavállalók ötöde elkötelezett világszerte, és bár a... Teljes cikk
Váratlan kiadás, betegség, elemi kár, hirtelen megnövekedett gyógyszerköltség - ezek azok az élethelyzetek, amelyekre a rendkívüli települési... Teljes cikk
- Munkaerőhiányra válasz? Több százezer bevándorló kaphat munkavállalási engedélyt 2 hete
- Felmérés: ezért hagyják el sokan a magyar egészségügyet 3 hete
- Hogyan alakul a munkajogi igények elévülése? 3 hete
- Minden nyolcadik magyar orvos külföldön dolgozik, és nem csak a pénz miatt 3 hete
- A dolgozók diktálnak? Így változik meg a balatoni munkaerőpiac 1 hónapja
- Elszabadult a szakemberhiány: ennyit kell várni egy mesterre 2026-ban 1 hónapja
- Tanulmány: válságban az orvosi alapellátás 1 hónapja
- Hiába az AI és a pöpec rendszer: zsákutca a munkaerő-felvétel, ha ez hiányzik 2 hónapja
- Hogyan változtatja meg a social commerce a marketplace-vásárlók viselkedését? 2 hónapja
- Humánia HRS Group: stabil stratégiai partner a 2026-os munkaerőpiaci kihívásokban 2 hónapja
- Viszlát fluktuáció: stabilitást hoznak a magyar iparba a fülöp-szigeteki munkavállalók 3 hónapja


Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?