Toborzókkal csábítanák haza a szakembereinket az építési vállalkozók
Az építési vállalkozók szakszövetsége a közeljövőben toborzó börzéket szervez Ausztriában és Németországban - tudta meg a Magyar Nemzet.
- Ma már egyértelműen látszik, hogy nem mennek többen külföldre dolgozni, mint amennyien visszatérnek. Mi azt szeretnénk elérni, hogy egyre többen döntsenek a hazajövetel mellett - mondta a Magyar NemzetnekKoji László, a Hazatérési börzéről.
A szövetség elnöke kifejtette, az időzítés nem véletlen: ebben az évben minden szempontból megérik az itthoni helyzet arra, hogy egyes eredményes cégek sikerrel csábíthassanak haza külföldön dolgozó magyarokat.
Magyar Nemzet
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Legyen szó munkahelyváltásról, nyugdíjba vonulásról vagy csapaton belüli áthelyezésről, egy jól megfogalmazott elköszönés és egy figyelmes... Teljes cikk
A friss októberi adatok szerint 4 millió 674 ezren dolgoztak Magyarországon, miközben 217 ezren voltak munka nélkül, a munkanélküliségi ráta pedig... Teljes cikk
A munka jövője körül forrnak az indulatok: míg Dario Amodei szerint az AI akár a fehérgalléros állások felét is eltüntetheti pár éven belül,... Teljes cikk
- VOSZ: elkerülhetetlen a bérmegállapodás újratárgyalása 5 hónapja
- Elég a méltatlan nyugdíjakból – országos népszavazás jöhet 6 hónapja
- Szolgálat közben halt meg a 38 éves magyar mentős 6 hónapja
- Elindult az ÉVOSZ fenntarthatósági tagozata 9 hónapja
- Országszerte mintegy 1700 mentődolgozó részesült elismerésben 9 hónapja
- ÖPOSZ: a pénztártagok a befizetéseik után járó adóvisszatérítésről május 20-ig rendelkezhetnek 9 hónapja
- Egyre komolyabb problémát jelent a hallgatók lakhatása 10 hónapja
- Fejlessze bérügyviteli csapata szakmai tudását - jön a XIII. Országos Bérügyviteli Bajnokság! 10 hónapja
- Először szerepel magyar szakértő a B20 vezetésében 11 hónapja
- Külföldi munkavállalók bejelentése - változó szabályok, fontos tudnivalók 11 hónapja
- Az ÉVOSZ szerint több tűzvédelmi szakemberre van szükség az építőiparban 12 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa