Vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak határon túli fiatal magyar vállalkozók
Hárommillió és hatmillió forint közötti vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak a nemzetpolitikai információs rendszerben határon túli fiatal magyar vállalkozók - mondta a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkára pénteken az M1 aktuális csatorna műsorában.
A tendereket július 15-éig lehet benyújtani a nemzetpolitikai információs rendszeren keresztül; mintegy ezer pályázatra számítanak, amelyek közül 100-130 lehet támogatásra alkalmas.
Mindennek a munkahelyteremtésen túl az a célja, hogy helyben tartsák a kárpát-medencei magyarságot - mondta Szilágyi Péter.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Hétfőn kezdődött a jelentkezés a mesterséges intelligencia (MI) felhasználását ösztönző új vállalkozói pályázatra, az AI Start 500 programra -... Teljes cikk
A pályázat beküldési határideje március 31. Teljes cikk
Keddtől még rugalmasabb feltételek mellett pályázhatnak a hazai mikro- és kisvállalkozások a telephelyfejlesztést támogató programban. A... Teljes cikk
- Partneri együttműködést ajánl az új kormánynak a VOSZ 2 hete
- Száz új munkahely jön létre Tiszaújvárosban és Kazincbarcikán 2 hete
- Navigálás a viharban: így lett közel 9 milliárdos árbevétele a Pensumnak 2 hete
- Cégvezetők Csúcstalálkozója 2026. Lesz végre piacgazdaság? 2 hete
- Ezt sokan félreértik a Otthon Starttal kapcsolatban 3 hete
- 9,5 milliárdos beruházás, 250 munkahely – itt épül az új gyár 3 hete
- Egyedi esély: Harvard szintű vezetőfejlesztés női tehetségeknek ösztöndíjjal 3 hete
- A targonca jogsitól a Java programozásig: kiderül, kik a felnőttképzés igazi bajnokai 3 hete
- 110 új munkahely jön létre Mezőtúron 3 hete
- Rendkívüli települési támogatás 2026-ban - ki kaphatja, hogyan igényelhető? 4 hete
- Ezer új munkahely jön létre Miskolcon 4 hete

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?