12 Térségi Integrált Szakképző Központ jön létre a fővárosban
A kormánypártok az MDF támogatásával szavazták meg a fővárosi szakképzés szerkezetének átalakítását a Fővárosi Közgyűlés csütörtöki ülésén.
A szakképzési rendszer átalakításával a fővárosban 12 Térségi Integrált Szakképző Központ (TISZK) jön létre, amelyekben egy intézmény végez majd szakképzést, a többiben alapképzés zajlik majd. Az új rendszerben az egyes képzési intézmények önálló jogi státusa megmarad.
A közgyűlés döntött a Szabályozási Keretterv több módosításáról, valamint a főváros környezetvédelmi programjának felülvizsgálatáról is.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A menopauza idején jelentkező úgynevezett 'agyi köd' a nők kétharmadát érinti, feledékenységet és csökkent koncentrációt okozva. Ez a jelenség... Teljes cikk
A BBC bejelentette, hogy a következő két évben 1800 és 2000 közötti munkahelyet szüntet meg, hogy megfeleljen az 500 millió fontos megtakarítási... Teljes cikk
Gail Sullivan, a Bostonban működő Studio G Architects alapítója és vezetője, 35 éves karrierje során jelentős változásokat tapasztalt az... Teljes cikk
- Folytatódik a Kortárs segítők program a szakképzésben 4 hónapja
- Újabb 10 százalékkal emelkedik a szakképzésben oktatók bére januártól 5 hónapja
- Tovább bővül a szakképzés: 15 milliárd forint a fiatalok és felnőttek képzésére 7 hónapja
- Óriási sikert értek el a magyar fiatalok a szakképzési Európa-bajnokságon 8 hónapja
- 44 ezer diák kezdi a tanévet a szakképzésben – új tudásközpontok épülnek 8 hónapja
- Pályaorientációs és hátránykompenzációs program indul a fiataloknak 9 hónapja
- Pályakezdési juttatás 38 ezer fiatalnak – egyesek akár 300 ezer forinttal indulhatnak 9 hónapja
- Így segíthetik a szakképzést a mikrotanúsítványok 9 hónapja
- Felvételi 2025 - minden ötödik felvételt nyert hallgató 30 év feletti 10 hónapja
- Megjelent a 2025/2026-os szakképzési tanév rendje 10 hónapja
- Az amerikaiak harmada szakmunkásképző iskolát ajánlana a fiataloknak egyetem helyett 11 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?