"250-300 ezer forintból lehetetlen megélni" - sztrájkra készülnek a közszolgálati dolgozók
"Elég volt a kormányzati mellébeszélésből, hogy átlagban nettó 500 ezer forintot kapnak a köz szolgálatában dolgozók. Ez egy hazugság!" - írja a közlemény, mely arról ad hírt, hogy április 23-ra sztrájkot hirdet a Magyar Közalkalmazottak, Köztisztviselők és Közszolgálati dolgozók Szakszervezetének (MKKSZ) elnöksége.
Az MKKSZ közleménye szerint a miniszterek, államtitkárok a többszörösét is megkeresik a nettó 500 ezer forintnak, „de aki ügyintézőként, kormánytisztviselőként dolgozik például egy kormányablakban-, földhivatalban, vagy. minisztériumi országos főhatóságnál-, illetve köztisztviselőként a helyi önkormányzati hivatalban, annak felkopik az álla”. Hozzáteszik, hogy Orbán Viktor 2025. március 1-től 7,1 millió forintot fog keresni, ráadásul az ő illetménye automatikusan nő, ahogy a parlamenti képviselőké is. "Akkor a kormány akaratából a munkavállaló kormánytisztviselők bére miért nem emelkedik automatikusan? Miért nem nő automatikusan az önkormányzati köztisztviselők keresete? Követeljük, hogy az állam-, helyi önkormányzatok alkalmazásában dolgozók bére is olyan automatikusan emelkedjen és kövesse az inflációt, mint Orbán Viktoré!" – írják.
Felhívásuk azzal zárul, hogy 7,1 millió forintból havonta bárki meg tud élni ma Magyarországon, de 250-300 ezer forintból lehetetlen.
"Ezért az MKKSZ rendhagyó sztrájkban segíti a köz szolgálatában dolgozókat. minden jogi, szervezési, szakmai támogatást megad nekik, elkészítette és a sztrájkolók rendelkezésére bocsájtja a szükséges dokumentumokat, a sztrájk szervezésének know how-ját." - írják.
Nincs WC-papír, véleménynyilvánítás és fizetésemelés sem - szorul a nadrágszíj a hivatali dolgozóknál
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A vállalattól 165 munkavállalót bocsátanak el, akiknek a június 10-én esedékes májusi bérkifizetésük is elmaradt. Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint a munkaadók majdnem fele egészségügyi és jóléti juttatásokat használ, hogy a dolgozók hamarabb visszatérjenek a munkába. Teljes cikk
Magyarországra is kötelezően érvényes minőségi munkahelyek kialakításáról szóló szabályokat állít össze az Európai Bizottság, a... Teljes cikk
- Júliustól adómentes lesz a csed és a gyed – új támogatások a dolgozó kismamáknak 4 hete
- Akik nyugdíj mellett is dolgoznak: brutális különbségek az EU-ban 4 hete
- Elhunyt a "vasutas", aki országos sztrájkokkal írta be nevét a történelembe 4 hete
- Itt az első figyelmeztetés: pénteken 10 percre leáll a közlekedés Budapesten 1 hónapja
- Sztrájkolnak a Starbucks baristái 2 hónapja
- Mire vágynak a magyar anyák? - országos kutatás készült 2 hónapja
- Bölcsődei HR-vita: a pedagógusigazolvány kevés lesz? 2 hónapja
- Folytatják a sztrájkot a tanárok Horvátországban 3 hónapja
- Az alacsonyabb nyugdíjak bevezetése és a nyugdíjkorhatár emelése miatt általános sztrájk indult 3 hónapja
- A melós, avagy az akciófilmes dolgozó ember 4 hónapja
- MEOSZ: a fogyatékossággal élő gyereket nevelő nők is részesüljenek szja-mentességben! 4 hónapja