700 dolgozót bocsát el az észak-erdélyi autópályát építő vállalat
Hétszáz alkalmazottat kényszerül elbocsátani az észak-erdélyi autópályát építő amerikai Bechtel vállalat, mivel a román kormány nem tudja biztosítani a projekt finanszírozását - közölte csütörtökön az amerikai vállalat.
A vállalat az év elején közölte, hogy 1700 dolgozót bocsát el, de tárgyalásokat is folytatott a román hatóságokkal. A kormány arról biztosította a céget, hogy Torda (Turda) és Aranyosgyéres (Campia Turzii) között folytatódhatnak a munkálatok, ez azonban nem elég ahhoz, hogy valamennyi dolgozót megtartsa a Bechtel.
A román kormány 2003-ban kötött szerződést a Bors és Brassó között haladó 415 kilométer hosszú észak-erdélyi autópálya megépítéséről. A munkálatokat 2004 nyarán kezdték el, de egyelőre csak 42 kilométer épült meg Gyalu (Gilau) és Torda között.
Radu Berceanu román közlekedési miniszter nemrég bejelentette, hogy az idén várhatóan egy kilométer autópálya sem épül meg Romániában a szűkös pénzügyi helyzet miatt.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Mercedes-Benz több tízmilliárd forint értékű beruházással létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját, amelynek a nyomán... Teljes cikk
Kelet-Közép-Európa legnagyobb kapacitású sütőüzemét építi fel a Ceres Sütőipari Zrt. 24 milliárd forintos beruházással a Tatai Ipari Parkban -... Teljes cikk
Megkezdte a termelést a kanadai Magna International magyarországi vállalatának vecsési üzeme – közölte a társaság pénteken az MTI-vel. Teljes cikk
- Új HR-vezető a CETIN Hungary Zrt.-nél 2 éve
- Csoport HR igazgatóval erősít az AutoWallis 2 éve
- Korrupt járási hivatal vezetők kerülnek börtönbe 3 éve
- Észak-Magyarországon nőtt a legnagyobbat a foglalkoztatottság 3 éve
- Megjöttek a friss adatok: Az Észak-Alföldön az emberek közel 7 százaléka munkanélküli 3 éve
- Erős a gyanú: Szerszámokkal és konzervekkel is korrumpálták az autópálya-rendőröket 3 éve
- Autópályamatrica árak 2022-ben 5 éve
- Autópálya-matrica vásárlás előtt állsz? Ezek a legfontosabb tudnivalók! 5 éve
- Három kérdés, három válasz az autópálya-matricákról 5 éve
- Számlagyárat számolt fel a NAV 7 éve
- 12 autópályarendőrnek meghosszabbították a letartóztatását 7 éve

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?