A 9 százalékos szja nem kapott elsöprő támogatást - Magyar Péter az adórendszerről tovább egyeztetne
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke vasárnap este Budapesten a Műegyetem rakpartnál tartott "eredményváró" eseményen elmondta: 1 137 266 magyar ember válaszolt a Tisza Párt felhívására a "Nemzet Hangja" kezdeményezés kérdéseire. Több mint egymillió kitöltő üzent a hazájának, és mivel a kérdések többségében az igenek döntő fölénybe kerültek, "egyben ki is jelölték a leendő Tisza-kormány fő feladatát": emberséges Magyarországot kell építenünk - fogalmazott a politikus az MTI tudósítása szerint.
Kiemelte: a Tisza Párt kormányra jutása esetén Magyarország újra büszke és megbízható szövetségese lesz a NATO-nak, valamint újra teljes jogú tagja lesz az Európai Uniónak.
Magyar Péter hozzátette, haza fogják hozni a kormányzati korrupció miatt blokkolt uniós pénzeket, és ezzel megteremtik "a gazdasági, társadalmi és szociális gyógyulás" alapjait.
Két ciklusra, legfeljebb nyolc évben korlátoznák a mindenkori magyar miniszterelnök hivatali idejét, 2,5 millió forintra csökkentenék jelenleg 7 millió forint feletti fizetését és megfeleznék a képviselők tiszteletdíját".
Emellett visszaadnák az önkormányzatok hatásköreit, intézményeit és forrásait az oktatási, egészségügyi és szociális területeken, és "emberségessé" tennék az adórendszert - sorolta.
"A kérdéseink közül a legalacsonyabb, de mégis magas támogatottsága a 9 százalékra csökkentett személyi jövedelemadónak volt, ebben a kérdésben - az adórendszer igazságosabbá tételéről - érdemes tovább egyeztetnünk a magyar emberekkel"
- fűzte hozzá a pártelnök.
Elmondta, hogy újra bevezetnék a kata adózást a visszaélések kiszűrésével, az 5 milliárd forint feletti vagyonra extra adót vetnének ki.
Az egészséges élelmiszerek áfáját 5 százalékban maximálnák, a gyógyszerek áfakulcsát 0 százalékra csökkentenék, bevezetnék a nyugdíjas SZÉP-kártyát, amellyel évente maximum 200 ezer forintot költhetnének a nyugdíjasok élelmiszerre, gyógyszerre és egészségmegőrzésre.
Tájékoztatása szerint törvényben tiltanák meg, hogy a költségvetési forrásokat magánegészségügyre lehessen fordítani, és minden évben legalább plusz 500 milliárd forintot fordítanának az állami egészségügyi rendszer fejlesztésére.
Elindítanák továbbá az "Út a börtönbe" programot, és az ennek keretében visszaszerzett nemzeti vagyont oktatásra, egészségügyre és vidékfejlesztésre fordítanák - ismertette.
A Tisza Párt elnöke arra is kitért, hogy az eredményekből kiderült: Ukrajna uniós tagsága megosztó kérdés, "nem egyértelmű a magyarok többségének a véleménye". Ezért a Tisza-kormány azt vállalja, hogy "a pontos feltételek ismeretében, amikor ez a kérdés valóban eldöntendő lesz, ügydöntő, jogi kötőerővel bíró népszavazást ír ki ebben a kérdésben, és annak az eredményét képviselni fogja" - fogalmazott az MTI tudósítása szerint.
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Bogdán Szilviát, a NEXON HR-igazgatóját, választotta a Magyarországi Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) HR-bizottsági elnökének. Teljes cikk
Miközben a kormány költségcsökkentésre kötelezi az állami cégeket, a Magyar Posta egyik nyereséges informatikai leányvállalata, az MPSoft is... Teljes cikk
Kapu Tibor minden egyes percnyi munkája egymillió forintot ér, hiszen csak a legmagasabb szintű, szigorúan válogatott tudományos kísérletek kaphattak... Teljes cikk
- Minőségi munkahelyek kialakításáról szóló szabályokat állít össze az Európai Bizottság 4 napja
- Szja mentesség: ami már érvényes és ami változik 1 hete
- Kutatói fizetésemelés jön – elhúzódó per és ingatlanvita után 2 hete
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben: Bán Zoltán, MOL Magyarország 2 hete
- Szja-mentesség 25 év alatt – útmutató diákoknak a NAV-tól 4 hete
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben: Szijjné Kállai Ildikó, SPAR 4 hete
- Júliustól adómentes lesz a csed és a gyed – új támogatások a dolgozó kismamáknak 4 hete
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben: Dobi Kitti, MBH Bank 1 hónapja
- Ez a titka annak, hogy foglalkoztatási nagyhatalom lett Magyarország 1 hónapja
- Új elnök a Magyar Elektrotechnikai Egyesület élén 1 hónapja
- Új vezérigazgató a Roche Magyarország gyógyszeripari divíziójánál 1 hónapja