kapubanner for mobile

A beruházások ösztönzését segítené leginkább az új gazdasági államtitkár

Varju László kijelölt államtitkár az Új Magyarország Fejlesztési Tervben a minél több beruházás megvalósítást tartja egyik legfontosabb feladatának, míg Tukacs István leendő kormánybiztos a gazdasági válság miatt nehéz helyzetbe kerülő területeken a munkahelyek megőrzését nevezte kiemelten fontosnak.

December elsejével Varju László, a Nemzeti Fejlesztésiés Gazdasági Minisztérium fejlesztéspolitikai államtitkári, Tukacs István, a gazdasági válságövezetek kezeléséért felelős kormánybiztosi feladatot látja el.

Varju László utalt arra, hogy a Közép-magyarországi Regionális Fejlesztési Tanács elnökeként egy hónap alatt komoly eredményeket tudott felmutatni. Többi között példaként említette az M0-ás keleti részének átadását, továbbá bejelentették, hogy a régióban 42 iskola és óvoda felújítása megtörténik, folytatódott a gödöllői kastély felújítása, Kerepesen 100 település hulladékkezelését megoldó fejlesztés indult el.

Kérdésre válaszolva Varju László elmondta: az uniós források átcsoportosításáról a kormány többször is tárgyalni fog, első körben szerdán kerül a téma napirendre. Hozzátette: van olyan terület, amelyről a kormány saját hatáskörben dönthet, az operatív programok közötti átcsoportosítás viszont brüsszeli egyeztetést igényel, ami már elkezdődött.

Tukacs István hangsúlyozta: fontos, hogy a gazdasági társaságok a gazdasági válság idején is működni tudjanak a krízisben érintett depressziós területeken, hiszen munkahelyeket, az önkormányzatoknak bevételi forrást jelentenek.

A kormánybiztos kiemelte: összkormányzati koordinációval kívánják óvni a gazdasági válságban érintett térségekben a munkahelyeket, illetve alkalmassá tenni az ott működő gazdasági társaságokat a gazdasági válság túlélésére.
A kijelölt kormánybiztos úgy ítélte meg, hogy minél gyorsabban ki kell alakítani a munka kereteit, az együttműködés formáit a tárcák, illetve a helyben az önkormányzatok, a vállalkozásfejlesztő szervezetek, a területfejlesztéssel foglalkozó szervetek között.

Kérdésre válaszolva Tukacs István elmondta, hogy a válságkezelő alap létrehozása része lesz a kormány döntésének az európai uniós források átcsoportosításával kapcsolatban. Ugyancsak kérdésre válaszolva Tukacs István közölte: nehéz megmondani hány válságövezet jöhet létre a gazdasági krízis kapcsán. Klasszikus válságövezetek most vannak a kelet-magyarországi térségben, Békés és Baranya megye, de emellett még bárhol kialakulhatnak ilyen területek.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
330 új munkahely jön létre Kapuváron

Az Intretech Hungary Kft. elektronikai cég mintegy 25 milliárd forint értékben bővíti gyártási kapacitását Kapuváron, aminek nyomán 330 új... Teljes cikk

Így próbálják több nő felé nyitni a techvilágot – ösztöndíjat kaptak a fiatal tehetségek

Számos kutatás mutat rá arra, hogy a természettudományi, technológiai és mérnöki területeken még mindig alacsony a nők részvétele, sőt, már a... Teljes cikk

Rekordot döntött a személyi kölcsön, összeomlóban a munkáshitel?

Az év elején látványosan beindult a személyi kölcsön piaca: az MNB friss adatai szerint januárban 84,3 milliárd forintnyi új szerződés született,... Teljes cikk