A bírósághoz fordul a pedagógusok sztrájkbizottsága, a sztrájkot megtartják
A pedagógus szakszervezetek tovább szervezik a január 31-i figyelmeztető sztrájkot.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) nem mondhatja ki, hogy a sztrájk nem törvényes, erre csak a bíróság jogosult - közölte a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) közös közleményben a tárca nyilatkozatára reagálva kedd este. Azt írták: a PSZ és a PDSZ közös sztrájkbizottsága a még elégséges szolgáltatás mértékéről nem jutott megállapodásra a kormánnyal, ezért bírósághoz fordultak, és az eljárás jelenleg is zajlik. Hozzátették: a bíróság a kormányt kedden 36 órás határidővel reagálásra szólította fel a szakszervezetek beadványára. A szakszervezetek szerint a minisztérium kedden kiadott nyilatkozatában olyan "súlyosan jogsértő kijelentéseket tesz", amelyek alkalmasak arra, hogy a sztrájkolni akarókat és a sztrájk szervezésében együttműködő feleket félrevezessék, megfélemlítsék, elbizonytalanítsák, akadályozzák a sztrájkjog gyakorlásában, így kockáztassák a sztrájk lebonyolítását. Tarthatatlannak és súlyosan törvénysértőnek nevezték azt, hogy a tárca közleményében úgy fogalmaztak: "a hétfőre meghirdetett sztrájk nem törvényes, nincs erről jogerős bírósági döntés, a gyermekeket nyugodtan lehet vinni az iskolába". Ezért a sztrájkbizottság bírósághoz fordul - hangsúlyozták, jelezve: a január 31-i sztrájkot tovább szervezik. Az Emmi keddi közleményében azt írták: a baloldal ismét kampányakciókra használja a pedagógusokat a szülők kárára, és egyértelmű, hogy a január 31-re tervezett pedagógussztrájk a baloldal kampányakciója.
MTI
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A felszolgálási díjra vonatkozó módosítás 2026. február 1-től érvényes. Teljes cikk
A két minimálbéres jövedelem jelentősen növeli a hitelképességet, a kedvezményes konstrukciók esetén pedig még magasabb lehet a felvehető összeg. Teljes cikk
A Rosenberger Csoport mintegy 47 milliárd forint értékű kapacitásbővítést hajt végre a jászárokszállási, a jászberényi és a nyírbátori... Teljes cikk
- Sztrájk miatt szinte a teljes élet leáll ma ebben az országban 1 napja
- Sztrájkmenetrendet hirdetett meg a pécsi buszvállalat 4 napja
- Megjelent a rendelet a pedagógusok egyszeri kiegészítő juttatásáról, ekkor kapják meg a tanárok 4 napja
- Gulyás Gergely: heteken belül megkapják 150 ezer forintos juttatásukat a pedagógusok 2 hete
- Véget ért a szerbiai ügyvédek sztrájkja 2 hete
- A nappali rendszerű általános iskolai oktatásban tanulók létszáma évfolyamonként 2 hete
- Maldív-szigetek és extra fizetés – Babót új tanítóját így csábítják 3 hete
- Vádat emeltek a pedagógusra támadó diák ellen 3 hete
- Fontos határidőre figyelmeztetik a felvételizőket: már csak 2 nap van hátra 4 hete
- A felnőttképzés új korszaka: mit tanít nekünk négy év adata? 4 hete
- Február 15-ig lehet jelentkezni a felsőoktatásba 1 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben