A közmunkából kellene munkaerőt felszabadítani
Nem csak a málnával, egyéb gyümölcsökkel is baj lehet, ha a munkaerőhiány miatt nem sikerül őket betakarítani. A munkaerőhiányt például a közmunka jelentős korlátozásával vagy akár megszüntetésével lehetne csökkenteni, hangzott el a HírTV-ben.
Szüret idején nagyjából tízszer több emberre van szükség egy gyümölcsösben, mint egész évben. Minél nagyobb a termés, a veszteség is annál nagyobb, akár tízmilliárd forintra is rúghat.
HírTV.hu
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Az adóhivatal online rendszerében már 33 ezren kérték a családi kedvezményt, és több mint 22 ezer édesanya is itt jelezte az anyakedvezmények... Teljes cikk
A magyar bor a nemzeti identitásunk része, hozzátartozik a kultúránkhoz, ezért az ágazat támogatása, a termékek piaci pozícióinak erősítése... Teljes cikk
Rekordberuházási évről beszél a kormány: Joó István kormánybiztos szerint 2025-ben több mint 7 milliárd euró értékű új fejlesztésről... Teljes cikk
- Béremelések az Aldinál – Vannak, akik már egymillió forint felett keresnek majd 6 napja
- Nő a kulturális területen és a szakképzésben dolgozók bére 1 hete
- Miért stratégiai kérdés a dolgozói élmény és a megtartás? 3 hete
- Létminimumon a rendvédelem hátországa? Vita a RIASZ-dolgozók béréről 4 hete
- Nevelőszülői béremelés? Igen is, meg nem is 4 hete
- Újabb 10 százalékkal emelkedik a szakképzésben oktatók bére januártól 1 hónapja
- Béremelést kapnak a HUN-REN dolgozói 1 hónapja
- Orbán Viktor: januártól 700 ezer család jövedelme nő biztosan 1 hónapja
- "Többek vagyunk azáltal, hogy más kultúrákkal is együttműködünk" - a Pannonjob és a Club Tihany megoldása a munkaerőhiányra 2 hónapja
- Bejelentették, mennyivel nő a kulturális ágazatban dolgozók bére jövőre 2 hónapja
- Bérfejlesztésről és létszámcsökkentésről döntöttek ennél a magyar cégnél 2 hónapja

A tudás törvényei: a megértés kulcsa