A magyar dolgozók többségének alig maradt szabadsága a járvány miatt
Egy felmérés szerint a dolgozók 14 százaléka semmilyen nyaralást nem tervez a nyárra.
A megkérdezettek 14 százaléka semmilyen nyaralást nem tervez. Ennek oka, hogy a válaszadók 64 százaléka majdnem az összes szabadságát felhasználta a járvány alatt, hogy megmaradjon a munkahelye. A megkérdezettek 23.5 százaléka a szabadságának legalább egy részét volt kénytelen kivenni, 8 százalékuknak pedig a partnere járt így.
Az Utazó
fotó: pixabay
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A PwC legfrissebb kutatása rámutat, hogy a munkavállalók széles körét érintő pénzügyi stressz drámai mértékben rontja a termelékenységet és az... Teljes cikk
Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb jelentése szerint márciusban a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 646 ezret tett... Teljes cikk
Emelt támogatási összeggel folytatódnak a munkaerőpiaci programok Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében, két, a Széchenyi Terv Plusz program keretében... Teljes cikk
- Szabadság járhat a beteg háziállat után? – volt már rá példa 4 hete
- Work-life balance 1 hónapja
- Vége a hároméves GYES-nek? Beszállnak a férfiak? 1 hónapja
- Workation: a fiatalok már nem akarnak választani a munka és a nyaralás közt 1 hónapja
- Extra szabadsággal támogatja dolgozóit ez a magyar munkaadó 2 hónapja
- Élet 50 felett: már nem a karrier, hanem az én számít igazán 3 hónapja
- Szabadság minden áron? - Rengeteg dolgozó keresett rá erre a kifejezésre az ünnep után 4 hónapja
- Szabadság számítása 2026 4 hónapja
- Hogyan tervezd meg a szabadnapjaidat 2026-ban? Ajánlott nyaralóhelyek 4 hónapja
- Hogyan alakul a gyermek utáni pótszabadság GYES ideje alatt született második gyermek esetén? 5 hónapja
- Nem közeli hozzátartozó halála esetén, jár a temetési szabadság? 5 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?