kapubanner for mobile
Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 16 éve

A munkavállalók partnerséget várnak az új kormánytól

Az érdekegyeztetés, az érdemi párbeszéd fontosságát emelték a választások második fordulója után a szakszervezeti vezetők.

Pataky Péter, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetségének (MSZOSZ) elnöke azt mondta, az új kormánynak figyelnie kell arra, hogy a választások révén csak parlamenti felhatalmazást nyert el jelentős döntések meghozatalára, de emellett szükség van arra is, hogy ezeket a döntéseket a szakszervezetekkel egyeztetve hozza meg. Úgy véli, hogy az új kormány is tovább folytatja majd az érdemi konzultációt a munkavállalók képviselőivel. Hozzátette: álláspontjukat csak akkor alakítják ki a munkavállalókat érintő ügyekben, amikor már ismert lesz a részletes kormányprogram.

Gaskó István, a Liga elnöke az elmúlt négy év gyakorlatával szemben, érdemi tárgyalásokra számít, és arra, hogy a Fidesz a következő parlamenti ciklusban a párt által az elmúlt négy évben hangoztatott irányvonalak mentén kormányoz majd.

A Munkástanácsok Országos Szövetsége arra számít, hogy a magánérdekkel szemben a közösségi és nemzeti érdekek, kiemelten pedig a munkavállalói érdekek érvényesülnek majd a Fidesz kormányzása során - mondta Palkovics Imre, a szakszervezet elnöke. Hangsúlyozta: a Munkástanácsok olyan gazdaságpolitika megvalósítását várják az új kormánytól, amely javítja a munkavállalók helyzetét, és hozzájárul a jövedelmek értékállóságának, illetve emelkedésének megteremtéséhez.

Az Autonóm Szakszervezeti Szövetség partnerséget, törvényességet és korrekt tárgyalásokat vár a társadalmi érdekegyeztetés során az új kormánytól. Borsik János, a szövetség elnöke szerint a munkavállalói érdekek állandó értéket képviselnek, függetlenül attól, hogy milyen politikai beállítottságú kormány van hatalmon, ezért a partnerséget a mindenkori kormánynak biztosítania kell. Rámutatott: a gazdasági válság következményeit leginkább a munkavállalók szenvedték el, ezért javítani kell a helyzetükön.

Úgy véli, mivel a Fidesznek már van tapasztalata a kormányzásban és a társadalmi érdekegyeztetésben, az új kormány levonja majd a korábbi tapasztalatok tanulságát, és annak függvényében alakítja ki a partneri viszonyt a munkavállalók képviselőivel.
  • 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Nem hívtak időben mentőt munkatársukhoz, elítélték őket

Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk

Már parlamenti vitán a 14. havi nyugdíjról szóló törvényjavaslat

A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk

NAV: eddig kell bevallani és befizetni a globális minimumadó előlegét

A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk