A nagy cégek is borúlátók
A nagyvállalatok tevékenységségük bővítésére vonatkozó rövid távú előrejelzése pesszimistább, mint az előző hónapokban volt. A termelés visszaesésétől tartó cégek aránya 14 százalékra nőtt - adta hírül az Ecostat.
A cégek 36 százaléka tervezi teljesítményének növelését, és minden második vállalkozás változatlanságát várja.
A termelés visszaesésétől tartó cégek aránya 14 százalékra nőtt. A nagyvállalatok megítélése szerint a cégcsoport fejlődését a magas kamatok, a túlzott munkaáltatói terhek, és a külföldi konjunktúra visszaesése mellett a gyenge hazai vásárlóerő mérsékli - áll a Napi Gazdaságban.
Fél éven belül a belföldi piac bővülésében bízik a vállalatcsoport egynegyede, csökkenést hét százalékuk feltételez, többségük a jelenlegi viszonyok fennmaradásával számol. A külföldi piacra szakosodott vállalkozói vélemények romlottak, az optimista vállalatok aránya 34 százalék, a borúlátóké egytized. A szakemberkínálat területén, a válaszadók, több mint fele stabilitást, 13 százalékuk javulást feltételez. Az üzleti környezet változását illetően 51 százalékuk stabilitást, 46 százalékuk rosszabbodást feltételez.
Napi Gazdaság
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Az Intretech Hungary Kft. elektronikai cég mintegy 25 milliárd forint értékben bővíti gyártási kapacitását Kapuváron, aminek nyomán 330 új... Teljes cikk
Számos kutatás mutat rá arra, hogy a természettudományi, technológiai és mérnöki területeken még mindig alacsony a nők részvétele, sőt, már a... Teljes cikk
Az év elején látványosan beindult a személyi kölcsön piaca: az MNB friss adatai szerint januárban 84,3 milliárd forintnyi új szerződés született,... Teljes cikk
- Újabb csoportok kapnak akár 1 millió forint lakástámogatást 2 hónapja
- HR Tehetségek 2025: Bakos Dóra 3 hónapja
- Hogyan teheted vonzóbbá a munkahelyedet a digitális térben? 4 hónapja
- Hat nagyvállalat 15 milliárdból írhatja újra a magyar innováció jövőjét 6 hónapja
- Csak a dolgozók fele optimista a munkája jövőjét illetően 6 hónapja
- Értékelő oldalak hatása a munkáltatói márka építésére 7 hónapja
- 20 évig fizették munka nélkül, most kártérítést követel 7 hónapja
- Employer Branding Award 2025: Új kategóriák, szoros határidők! 8 hónapja
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben 10 hónapja
- Hamis munkáltatói igazolást gyártott személyi kölcsönökhöz egy férfi, lebukott 10 hónapja
- Kikéri a cégek véleményét a NAV - ők az érintettek 12 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben