kapubanner for mobile

A számolgatásig jutottak a bértárgyaláson

Csizmár Gábor, a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára a tárgyalásokat követően az MTI-nek elmondta: a kormány továbbra is az ajánlja, hogy a jövőre e célra elkülönített 112 milliárd forintos összegből kompenzálják a közszféra dolgozóit a 13. havi bér elmaradása miatt. Hozzátetette: a parlament hétfőn szavazza meg a 2009-es költségvetést, a keretek adottak.

A hétfői megbeszélésről az államtitkár azt mondta, megpróbálták összegezni az eddigi tárgyalások eredményeit, hogy arról tárgyalásközi jelentést, összefoglalót készítsenek. Ez az emlékeztető akár azt is eredményezheti, hogy béke lesz a közszférában, de ennek az esélye azon múlik, a szakszervezeti oldal a "sajátjaitól" kap-e felhatalmazást az eddigi tárgyalási pozícióból való elmozdulásra - szögezte le Csizmár Gábor.

A két oldal többféle verziót számol közösen, például azt, mekkora lehet az illetményhatár, ha a kompenzációs rendszer nem január 1-től indul.

Csizmár Gábor szerint a szakszervezetek készek arra, hogy a különféle változatokat közösen átszámolják, de most még nem tudni, ez milyen eredményt hoz, elkerülhető lesz-e a sztrájk. A kormány és a közszféra bértárgyalásának következő fordulója csütörtökön délután lesz.

A kormányoldal az eddigi tárgyalásokon azt ajánlotta a közszférának, hogy a 13. havi bér jövő évi elmaradását úgy kompenzálná, hogy bruttó 140 ezer forintos fizetéshatárig mindenki száz százalékos kompenzálásban részesülne, ami 11.500 forint havonta.

Az Egységes Közszolgálati Sztrájkbizottság 2009. január 12-től határozatlan idejű általános közszolgálati sztrájkot hirdetett, ezt múlt csütörtökön jelentették be.
  • 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Robbanásszerűen nő az AI-képzés iránti igény, miközben szakemberhiány sújtja a piacot

A Skillsoft friss jelentése szerint az AI-val kapcsolatos készségfejlesztési programok népszerűsége egy év alatt közel tízszeresére nőtt, jelezve a... Teljes cikk

Amerikában minden ötödik friss diplomás túlképzettnek érzi magát

Egy friss összegzés rávilágít a munkaerőpiac legújabb trendjeire és kihívásaira, különös tekintettel a friss diplomások helyzetére és a... Teljes cikk

Minden második dolgozó retteg a pénzügyeitől: ez rontja a produktivitást

A PwC legfrissebb kutatása rámutat, hogy a munkavállalók széles körét érintő pénzügyi stressz drámai mértékben rontja a termelékenységet és az... Teljes cikk