Adókedvezményt kapnak, akik csökkentik az államadósságot
A kormány úgy döntött, hogy a magánszemélyek levonhatják a személyi jövedelemadó (szja), az egyszerűsített vállalkozói adó (eva), illetve az egyszerűsített közteher-viselési hozzájárulás (ekho) alapjából az általuk az Összefogás az államadósság ellen elnevezésű alapba befizetett összeget.
A szóvivő hozzátette, hogy a vállalkozások társasági adója esetében elismert költségnek számít majd az alapba történő befizetés. Szijjártó Péter elmondta, hogy számításaik szerint az egyenleg az adókedvezményekkel együtt is mindenképpen pozitív lesz.
Kitért arra is, hogy Matolcsy György kijelölte az alap irányítótestületét, amelynek tagja a kezdeményező Rédly Elemér, Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium költségvetési ügyekért felelős helyettes államtitkára és Horváth Tihamér, a Széchenyi Gazdaságfejlesztő Társaság elnöke.
Szijjártó Péter két héttel ezelőtt jelentette be: a kormány egy győri társadalmi kezdeményezés mellé állva létrehozta az Összefogás az államadósság ellen nevet viselő alapot. Az alapba befizethetnek azok a vállalatok és magánszemélyek is, akik fontosnak tartják az álladósság elleni harcot, és úgy gondolják, hogy saját pénzükkel is hozzájárulnak ehhez. A befizetett összegek a Nyugdíjreform és Államadósság-csökkentő Alapba kerülnek.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A Sajóbábonyban, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében működő SPL Europe Kft. dolgozói éhségsztrájkra készülnek, miután hónapok óta nem kaptak... Teljes cikk
Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az... Teljes cikk
Teljes átalakulás jöhet az államigazgatásban: új minisztériumi struktúra, szakminiszterek és a politikai kinevezettek leváltása szerepel a tervek... Teljes cikk
- Szja kedvezmények: ezeket érvényesítheti 2026-ban 1 hónapja
- Adókedvezmény, bértámogatás, hitel: kormányzati csomag a vendéglátásnak 3 hónapja
- Januári fizetés: így juthatnak több pénzhez az édesanyák 4 hónapja
- Ilyen kedvező adóügyi változások léptek életbe január 1-től 4 hónapja
- Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok 4 hónapja
- Duplázódik a családi kedvezmény: ennyi pénz üti a családok markát januártól 4 hónapja
- Ennyien vették igénybe a háromgyerekes édesanyáknak járó kedvezményt 4 hónapja
- Aki jövőre tölti a 40-et, annak csak a születésnapjáig jár a családi adókedvezmény? 5 hónapja
- Mennyi az annyi? így alakul a végjáték a bértárgyalásokon - szocho-csökkentés nem lesz 5 hónapja
- Ezt kell tudni a háromgyermekes anyák adókedvezményének érvényesítéséről 7 hónapja
- Ha a mesterséges intelligencia elveszi a munkád, ingyenes képzés járhat helyette 7 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?