Az érdekegyeztetést alkotmányban kellene rögzíteni
Olyan új alkotmányra lenne szükség, amely együttműködésre kötelezi a kormányt a társadalmi és gazdasági érdekképviseletekkel - mondta Sárközy Tamás jogászprofesszor a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének (MGYOSZ) rendezvényén.
Széles Gábor, az MGYOSZ elnöke egyetértett a testület megalakításának szükségességével, de szerinte ennek csak akkor van értelme, ha valóban a civilek hozzák létre, és a kormány semmilyen befolyást nem gyakorol rá.
Magyar Hírlap
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az európai kereslet visszaesése és a digitális átállás miatt aggódnak leginkább a hazai vállalatok – mutat rá az EY közel 200 pénzügyi és... Teljes cikk
Az adóhatóság a rendezett munkaügyi kapcsolatok követelményének nem megfelelő adózók listáját is közzétette. Teljes cikk
Egy új kutatás szerint az alfa generáció gyökeres változásokat vár a munka világában a szülei generációjához képest – a napi ingázás és az... Teljes cikk
- Megalakult a Minősített HR Szolgáltatók Szekciója a VOSZ-on belül 1 éve
- Tárgyalások a jövő évi minimálbérről - megszűnhet a garantált bérminimum? 1 éve
- Újraválasztották az IPOSZ elnökét 1 éve
- A BKV Igazgatósága is jóváhagyta a bérmegállapodást, február elején érkeznek az emelt juttatások 2 éve
- Megszűnt az ágazati kollektív szerződés az építőiparban 2 éve
- Tényleg felesleges a munkaegészségügy és az érdekegyeztetés? 2 éve
- A Lidl az összes munkavállalójának szabadnapot ad december 24-én 2 éve
- Egyre több fiatal támogatja a szakszervezeteket az USA-ban 2 éve
- Megkezdődött a szakszervezetek ellehetetlenítése is? 2 éve
- Sikerülhet elérni a kereskedelmi dolgozóknak, hogy december 24. számukra is pihenőnap legyen 2 éve
- Koji László maradt az ÉVOSZ elnöke 3 éve

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?