kapubanner for mobile
Megjelent: 19 éve

Az FMM és a HEFOP pályázatot hirdet a "Nők munkaerőpiacra való visszatérésének ösztönzése" címmel

A pályázati felhívás hivatkozási száma: HEFOP/1.3.1-05/1

A program célja, háttere és a finanszírozási források

A nők családi kötelezettségeik miatt gyakrabban kényszerülnek évekre elhagyni a munka világát, mint a férfiak. A munkaerőpiacra való visszatérést nehezíti, hogy az inaktivitásban töltött időszak gyakran a munkavégző-képesség, a munkavégzéshez szükséges ismeretek és készségek megkopásához, a motiváció és az önbizalom elvesztéséhez vezet. A meghirdetett pályázati program olyan projekteket támogat, amelyek a nők szükségleteihez igazodva szerveznek személyre szabott képzéseket és támogató szolgáltatásokat a munkaerőpiacra való visszatérés vagy vállalkozóvá válás érdekében. Az intézkedés kiemelt figyelmet fordít a nők vállalkozóvá válásának és a női vállalkozások támogatására, hiszen ezen a területen a nők gyakran szembesülnek a társadalmi szerepelvárásokból fakadó hátrányokkal és nehézségekkel.

A pályázati program keretében a 2004-2006-os időszakban a teljes támogatási keret 2 milliárd 140 millió forint, melyből jelen pályázati kiírás két komponensére rendelkezésre áll 1 milliárd 496 millió Ft.


3. Támogatott tevékenységek - beavatkozási területek

A pályázati programban két komponens megvalósítására lehet pályázni. Egy szervezet vagy konzorcium csak egy komponens megvalósítására pályázhat.

1. komponens: A nők foglalkoztathatóságának javítása és munkába helyezés

A nők munka-erőpiaci (re)integrációjának vagy munkaerőpiacon maradásának támogatása fejlesztéssel, képzéssel, igényeikhez illeszkedő foglalkoztatási szolgáltatásokkal- és munka-erőpiaci elhelyezéssel, munkavállalóként vagy vállalkozóként.


2. komponens: A női vállalkozások megerősítése személyes támogató szolgáltatásokkal és kommunikációs tevékenységek szervezésével

Működő vagy induló női vállalkozásoknak nyújtott személyre szabott támogató szolgáltatások, valamint támogató hálózatok kialakítása révén.


Mindkét komponensnél támogatható kiegészítő tevékenység: A családi és munkahelyi kötelezettségek összehangolását segítő kiegészítő szolgáltatások

Alternatív napközbeni ellátások szervezése, amelyek kiegészítik az 1. vagy a 2 komponens tevékenységeit, azáltal, hogy lehetőséget teremtenek a felügyeletre szoruló gyermekek, illetve hozzátartozók rugalmas napközbeni ellátására a projektben való részvétel idejére.


4. A program célcsoportjai:

Az 1. komponens keretében támogatható projektek célcsoportjai azok a 16 éven felüli, aktív korú

§ munkanélküli nők, vagy

§ inaktív nők, vagy

§ elbocsátás által veszélyeztetett nők,

akik, munkavállalóként, vagy vállalkozóként kívánnak a munkaerőpiacra belépni, visszatérni vagy a munkaerőpiacon maradni.

A projektek résztvevőinek kiválasztása során különös figyelmet kell fordítani a gyermekgondozás vagy hozzátartozó otthoni ápolását követően a munkaerőpiacra visszatérni kívánó nők, valamint a 40 év feletti nők csoportjára.


A 2. komponens keretében támogatható projektek célcsoportjai a női vállalkozók. A projektben vállalkozónak minősülnek:

§ jogi személyiségű gazdasági társaságok tulajdonosai, vezetői;

§ jogi személyiség nélküli gazdasági társaságok munkavégzésre kötelezett tagjai;

§ egyéni vállalkozók;

§ őstermelők;

§ vállalkozás indítását előkészítők.



5. Földrajzi terület és a projektek időtartama

A program célterülete Magyarország.

A projektek minimális időtartama 12 hónap.

A projektek maximális időtartama 24 hónap.



6. A támogatás formája és egy nyertes pályázó részére odaítélhető legkisebb és legnagyobb támogatási összeg, támogatási arány

A támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás

Az 1. komponens esetében a támogatás minimális és maximális összege:

10 200 000 Ft - 30 600 000 Ft.

A 2. komponens esetében a támogatás minimális és maximális összege:

10 200 000 Ft - 15 300 000 Ft.

A támogatások mértéke 100%.



7. A támogatható pályázatok maximális száma:

A 2004-2006-os időszakban első komponens keretében mintegy 80, a második komponens keretében mintegy 25 projekt támogatására kerül sor.



A PÁLYÁZATBAN VALÓ RÉSZVÉTEL FELTÉTELEI


8 Kik lehetnek a pályázók/pályázat kedvezményezettjei?


Pályázó mindkét komponens esetében csak non-profit szervezet lehet, nevezetesen:

§ alapítvány;

§ egyesület;

§ közhasznú társaság;

§ egyház, egyházi intézmény;

§ köztestület;

§ kamara;

§ szakszervezet, munkavállalói érdekképviselet;

§ egyéb jogi személyiségű non-profit szervezet.



Mindkét komponens esetében a támogatásból közvetlenül részesülő konzorciumi partnerek lehetnek:

§ Non-profit szervezetek közül:

o alapítvány;

o egyesület;

o közhasznú társaság;

o egyház, egyházi intézmény;

o köztestület;

o kamara;

o szakszervezet, munkavállalói érdekképviselet;

o egyéb jogi személyiségű non-profit szervezet.



§ Költségvetési szervek közül:

o központi költségvetési szerv és intézménye;

o helyi, helyi kisebbségi önkormányzati költségvetési szerv és intézménye;

o köztestületi költségvetési szerv;

o országos kisebbségi önkormányzati költségvetési szerv.



Ezenkívül, "A nők foglalkoztathatóságának javítása és munkába helyezése" elnevezésű 1. komponensben a konzorciumi partnerek között vállalkozások is szerepelhetnek. A projektben konzorciumi partnerként résztvevő vállalkozások a projekt keretében pénzügyi támogatásban kizárólag a célcsoport foglalkoztatásához kapcsolódó foglalkoztatási támogatás formájában részesülhetnek.

A projektben sem pályázóként, sem konzorciumi partnerként nem vehetnek részt politikai pártok vagy magánbiztosító társaságok.

A pályázó szervezet illetve konzorciumi partnerek létesítő okiratának a pályázat benyújtásának időpontjában legalább egy évesnek kell lennie.


9. A pályázatok beadásának határideje

A pályázatok postára adásának végső határideje 2005. augusztus 31.. A határidő után postára adott pályázatok automatikusan elutasításra kerülnek.


10. A pályázók értesítése a támogatási döntésről:

Várhatóan 2005. október 31.



11. A projektek elbírálásának kritériumai

A pályázatok elbírálása a Pályázati útmutatóban közzétett formai, szakmai, és pénzügyi szempontok alapján történik.



A PÁLYÁZAT FORMAI ELEMEI


12. A pályázatok benyújtásával kapcsolatos információk

A pályázati dokumentáció megjelenik az Irányító Hatóság honlapján, amelynek címe:

http://www.hefop.hu

A Pályázati Útmutató a projekt adatlappal és mellékleteivel együtt képezik a pályázati dokumentációt és tartalmazzák a pályázáshoz szükséges összes feltételt. A pályázati dokumentáció letölthető az ESZA Európai Szociális Alap Nemzeti Programirányító Iroda Társadalmi Szolgáltató Kht. honlapjáról, amelynek címe:

http://www.esf.hu

Javasoljuk, hogy a dokumentáció letöltésekor a pályázók regisztrálják magukat, hogy a pályázattal kapcsolatos eseményekről, rendezvényekről értesítést tudjunk nekik küldeni.

A pályázóknak a pályázatokat lezárt csomagban tértivevényes küldeményként, kizárólag postai úton kell az alábbi címre eljuttatniuk:
ESZA Európai Szociális Alap Nemzeti Programirányító Iroda Társadalmi Szolgáltató Kht.
1385 Budapest, Rb. 818.


Azok a pályázatok, amelyek nem a fenti módon (pl. faxon, e-mail, futár vagy kézbesítő szolgálat útján) érkeznek be, elutasításra kerülnek. Személyesen nem áll módunkban a pályázatokat fogadni.

A pályázatokat (a csatolt mellékletekkel és egyéb dokumentumokkal együtt) egy eredeti és 3 másolati példányban kell beadni. A pályázatokat elektronikus adathordozón (CD-lemez) is be kell nyújtani. Lezárt csomagban (ajánlottan, tértivevényes) küldeményként kizárólag postai úton kell az alábbi címre eljuttatni legkésőbb 2005. augusztus 31-ig.


ESZA Európai Szociális Alap Nemzeti Programirányító Iroda Társadalmi Szolgáltató Kht.-hoz

1385 Budapest, Rb. 818.


A borítékon fel kell tüntetni a pályázati felhívás címét, kódszámát, a pályázó teljes nevét és címét.

Az eredeti és a másolati példányokat is FŰZVE vagy KÖTVE, oldalszámozással, tartalomjegyzékkel, minden oldalon aláírással ellátva kell beadni. Közvetlen a borító mögé csatolni kell a kitöltött és aláírt Ellenőrzési Listát. A nem összefűzött, illetve nem bekötött pályázatok nem fogadhatók el. Az eredeti példányt a borító lapján nagy "E" betűvel jelezze.

A pályázók a projekt adatlapban megadott ellenőrzőlista segítségével győződhetnek meg arról, hogy a projekt adatlapot helyesen töltötték ki, és hogy ahhoz minden mellékletet és dokumentumot csatoltak. A hiányosan kitöltött adatlapot kiegészíteni hiánypótlás keretében nem lehet!


13. Részletes információk

A pályázattal kapcsolatos minden további információ megtalálható a Pályázati útmutatóban, amely a pályázati felhívás megjelenésével egy időben megjelenik a következő honlapokon:
http://www.esf.hu
http://www.hefop.hu
vagy beszerezhető az ESZA Európai Szociális Alap Nemzeti Programirányító Iroda Társadalmi Szolgáltató Kht., 1385 Budapest, Pf. 818. címen. (tel.: 1/471-7696, fax: 1/471 7675)

  • 2024.05.14Mesterséges intelligencia használata a marketing munkában Képzésünk célja, hogy bemutassuk 2024-ben mi mindenre képes a mesterséges intelligencia, használata mennyire meg tudja könnyíteni a marketing szakemberek - vagy erre a pályára készülők - munkáját. A képzés során a résztvevő megtanulja, hogy milyen kiaknázatlan lehetőségek rejlenek a mesterséges intelligenciában. Ezen túl megtanulja, hogy a különböző AI eszközöket milyen stratégiai kombinációban érdemes használni a lehető legnagyobb hatékonyság elérése érdekében. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.16Atipikus foglalkoztatási formák – Dr. Bankó Zoltán Pannon Munkajogi Akadémia - Pannon Munkajogi Akadémia előadás-sorozatunkat, melyben kiváló és elismert szakmai előadók támogatásával ismerhetjük meg a munkajog különböző területeit, ajánljuk mindazoknak, akik szeretnék ismereteiket bővíteni, gyakorlati megközelítésben szeretnék az alkalmazott jogi hátteret megismerniinfo button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.05.24Kiváló vezető képzés Tanteremben, 6 képzési napon, 4 szakmai vezetőtől tanulhat kis létszámú csoportban alap vezetői kompetenciákat, hogy HR vezetőként is versenyképes legyen! Most 15% kedvezmény!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2024.06.10Szakemberből vezető A szerepváltás nézőpontváltással is jár, nem csak névjegykártyád változott meg. Ha szakemberből lettél vezető érdemes feltenned a kérdéseket: Mi a feladatom? Miért vagyok felelős? Mi változott? Ez a képzés abban segít, hogy tisztábban tudd megfogalmazni és megérteni a saját vezetői szerepedet, az ezzel kapcsolatos változásokat és elvárásokat.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
MFB: már lehet pályázni a kamatmentes, uniós forrású beruházási hitelre

A vállalkozások keddtől igényelhetik az uniós forrású kamatmentes beruházási hitelt, legfeljebb 100 millió forint értékhatárig - tájékoztatta a... Teljes cikk

Neumann János Program: a cél, hogy a 100 legjobb egyetem között legyen egy magyar is

Magyarország versenyképességét erősítik a Neumann János Program 340 milliárd forint keretösszegű pályázatai - hangsúlyozta Hankó Balázs, a... Teljes cikk

Már lehet pályázni a Sokszínű és Méltányos Munkahely elismerésre

A Sokszínű és Méltányos Munkahely elismerést azok az idehaza működő cégek érdemelhetik ki, amelyek a gyakorlatban is hozzájárulnak a befogadó... Teljes cikk

Kapcsolódó hírek