Csehországba ingáznak a németek
Egyre több német szakképzett munkavállaló talál munkát Csehország nyugati, a német határhoz közeli országrészében.
Egy regensburgi munkaközvetítő ügynökség állítólag már most több ezer német munkavállalót tart nyilván, akik naponta vagy hetente ingáznak Csehországba, és a szám folyamatosan nő. A német ingázókat a német bértábla szerint fizetik, miközben továbbra is a német egészségbiztosítóknál vannak regisztrálva és szociális juttatásaik is a német jogrend szerint garantáltak, ami komoly vonzerőt jelent. Főleg olyan cégek érdeklődnek a német munkavállalók iránt, amelyeknek szoros a kapcsolatuk Németországgal, vagy Csehországban működő német vállalatok.
Napi Gazdaság
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A háztulajdonosok több mint fele azt állítja, hogy félretesz pénzt arra az esetre, ha hirtelen munka nélkül maradna, a bérlők közt alacsonyabb ez az arány. Teljes cikk
Egy friss felmérésben a válaszadók nagy része egyetért abban, hogy vezetők vagy nem veszik észre, hogy nem kapnak lehetőséget teljes potenciáljuk... Teljes cikk
Jelentősen csökkent a vállalat bevétele 2025-ben. Teljes cikk
- Cseh László villanyszerelő lett 11 hónapja
- Csökkent a munkanélküliség Csehországban 11 hónapja
- Átadták a Szakképzési Díjat: itt vannak a győztesek 12 hónapja
- A csehek már tesztelik a korlátlan szabadságot – ezek az első tapasztalatok 12 hónapja
- Emelkedett a munkanélküliség Csehországban 1 éve
- Így jönnek ki a cseh családok a jövedelmükből - országos felmérés készült 1 éve
- Ennyivel emelkednek idén a vezető cseh politikusok fizetései 1 éve
- Szakképzési Díj: hamarosan zárul a pályázati határidő 1 éve
- Tízből négy német vállalat tervez leépítést 2025-ben 1 éve
- Hajrá "techcsajok"! Enyhüljön a munkaerőhiány! 1 éve
- Ezt tudniuk kell a német nyugdíjrendszerről a kint dolgozó magyaroknak 2 éve
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben