Csökkentik a béreket az egri kórházban
Csökkentik a béreket és bővítik a fizetős szolgáltatások körét az egri kórházban - mondta szerdán a heol.hu megyei hírportálnak az önkormányzati tulajdonú Heves Megyei Önkormányzat Kórháza Egészségügyi Szolgáltató Nonprofit Kiemelkedően Közhasznú Kft. ügyvezető igazgatója.
A többi között ez azért szükséges, mert az intézmény működési költségein belül a bérköltség eléri a 70 százalékot, miközben más hasonló intézmények esetében ez az arány 60 százalékos és még azt is veszélyesnek tartják - fűzte hozzá.
Mint elmondta, a feszített gazdálkodás nem egyedi egri jelenség, az anyagi gondok a teljes magyar egészségügyet sújtják és a szűkös állami finanszírozásból adódnak.
A megyegyűlés által létrehozott társaság augusztus 1-jén vette át az intézmény működtetését a csőd közeli helyzetbe jutott HospInvest Zrt.-től. Ezzel kapcsolatban az ügyvezető a honlapnak elmondta: a rendelkezésre álló rövid idő ellenére zavartalan volt átmenet. Hozzátette, hogy a kórház a hatályos működési engedélyek és finanszírozási szerződés birtokában látja el feladatát.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
- Félmilliárdos csalást hozott össze egy kórházban dolgozó HR-es 1 éve
- A Volkswagen dolgozói vállalják a fizetéscsökkentést, ha elmaradnak a leépítések 1 éve
- Több ember halálát okozó foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt tesz feljelentést Magyar Péter 2 éve
- Szakemberhiány miatt szünetel több vizsgálat az Oroszlányi Szakrendelőben 2 éve
- Komoly nehézségeket okoz a kórházakban, hogy januártól nem alkalmaznak bérnővéreket 2 éve
- Veszélybe került az ügyeleti ellátás a Szent Imre kórház szülészetén az orvoshiány miatt 2 éve
- Rendszerátalakítás az egészségügyben: Hétszázból hét védőnő elégedett 3 éve
- Jászberényben is csak munkaidőben lehet szülni, annyira kevés az orvos és a nővér 3 éve
- Szakszervezet: kirúgással fenyegetik a védőnőket, ha nem írják alá az új szerződésüket 3 éve
- Lemondott a kórházigazgató, aki fehérgalléros bűnözőknek nevezte kollégáit 3 éve
- Komoly hiba: Nyolcezren kimaradhattak az ápolói béremelésből 3 éve
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben