Egyre több amerikai vállal pluszmunkát a magas infláció miatt
Sokan nemcsak az inflációtól, de a recessziótól is tartanak. Az országban a lakosság 5 százalékának több állása van.
Az Egyesült Államokban dolgozók 70 százaléka már elgondolkozott rajta, hogy pluszmunkát vállaljon a magas infláció miatt - íja a VG.hu a CBNC cikke alapján. A lapnak nyilatkozó dolgozó arról számolt be, hogy heti bevásárlásuk költsége120 dollárról 200 dollárra, heti üzemanyagköltségük pedig 50 dollárról 100-ra ugrott. Az országban egyre többen érzik meg a drágulást, ezért sokan vállalnak pluszmunkát. Sokan például jelenlegi munkahelyükön dolgoznak több műszakban, de népszerűek lettek a másodállások és a részmunkiaidős állások is. Aokan a heti 40 órás teljes állásuk mellett még 20 órát dolgoznak hetente.
Egy munkaközvetítő cég friss felmérése szerint az amerikai dolgozók 70 százaléka keres pluszjövedelem-forrást, hogy fizetni tudja az infláció miatt megemelkedett költségeit. Az amerikai statisztikai adatok szerint az amerikai lakosság 5 százalékának több állása van, 440 ezer embernek pedig két teljes állása van. Ennek oka, hogy sokan az infláció mellett a recessziótól is félnek. Ennek egyik jele többek közt, hogy a Walmart üzletlánc idén csak 40 ezer új részmunkaidős dolgozót vesz fel az ünnepekre, míg tavaly ez a szám elérte a 150 ezret.
A dolgozók szerint a másodállásnál a legfontosabb szempont a fizetés, ezt követi a helyszín és az, hogy vannak-e éjszakai és nappali műszakok az adott munkahelyen.
VG
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatás szerint a készséghiány növekedése miatt a cégek nem tudnak felkészülni a változó gazdaság követelményeire. Teljes cikk
Átlag felett az álláskeresők száma a technológiai és egészségügyi szakemberek, a Z generációs munkavállalók és a dolgozó szülők körében. Teljes cikk
Különleges álláslehetőséget hirdetett meg a Scottish Wildlife Trust: hat hónapra természetvédelmi őrt keresnek a lakatlan Handa szigetre Skócia... Teljes cikk
- Mikor lesz nálunk is így? A szomszédunkban már két munka sem elég a megélhetéshez 2 hónapja
- Rég nem látott leépítési hullámot mértek az Egyesült Államokban 2 hónapja
- Megtorpant a munkaerő-migráció: ötödével kevesebb bevándorló érkezett a gazdag országokba 3 hónapja
- Felmérés: ez a korosztály érezte a legnagyobb lassulást a béremelések terén 3 hónapja
- Egyre kevesebb amerikai tartja üzleti prioritásnak a sokszínűséget 3 hónapja
- Az amerikai dolgozók negyede egyetlen szabadnapot sem vett ki az elmúlt évben 3 hónapja
- Sokéves mélyponton az álláshirdetések száma Amerikában 4 hónapja
- Nyugdíj: novemberben pótlás, decemberben tényleges emelés lesz 4 hónapja
- Lassult az infláció az OECD-ben 5 hónapja
- "Ennek is örülni kell" - kiderült, mennyivel emelkedik a minimálbér 5 hónapja
- Nagy Márton jövőt épít, Varga Mihály inflációval küzd – kettős kép a magyar gazdaságról 5 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa