kapubanner for mobile

Együttműködési megállapodást kötöttek építészeti szakmai szervezetek

Együttműködési megállapodást kötöttek építészeti szakmai szervezetek szerdán Budapesten a Pesti Vigadóban - tájékoztatta a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) az MTI-t szerdán.

Az együttműködési szándéknyilatkozatot az MMA, az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM), az MMA Építőművészeti Tagozata, a Magyar Építész Kamara, a Magyar Építőművészek Szövetsége és a Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia Építőművészeti Osztálya írta alá.

A megállapodást az MMA részéről Turi Attila elnök és Salamin Ferenc, az Építőművészeti Tagozat elnöke látta el kézjegyével. A közlés szerint az együttműködés alapján a magyar építészeti élet meghatározó szakmai szervezeteinek vezetői kinyilvánítják, hogy "a környezetalakítás kulturális közügy és olyan társadalmi tett, amely meghatározza korunk és a következő generációk közérzetét, egészségét, jóízlését és helyidentitását".

Mint írják, a cél, hogy a magyar építészetről szóló törvény szellemében egyszerre szolgálják a magyar építészeti örökség gazdagodását, illetve támogassák az építészeti minőség javulását, hogy a magyar építészet megfelelő válaszokat adjon a 21. század feladataira. Emellett rendszeresen tanácskoznak, a döntésekről egymást tájékoztatják, a közös álláspontot egységesen képviselik. A tanácskozásokra közös elhatározással más szervezetek vagy személyek eseti bevonását is kezdeményezhetik - olvasható a tájékoztatóban.

A tájékoztató idézi Lánszki Regő országos főépítészt, az ÉKM államtitkárát, aki hangsúlyozta: először történik, hogy a magyar építészeti élet meghatározó szakmai szervezetei közösen úgy döntenek, rendszeresen tanácskoznak és egységesen képviselik a közös döntéseket. "Ezzel az aláírók méltón szolgálják Kós Károly emlékét is, akinek emlékét és gondolatiságát megidéző konferenciához kapcsolódott a megállapodás létrejötte" - mondta az államtitkár.      

Ebben a szétszabdalt világban az építészeknek példát kell mutatniuk együttműködésből, "hiszen, ha a szakma szabályai szerint bármilyen esztétikus és bravúros épületet terveznek, annak illeszkednie kell a környezetéhez, párbeszédre kell lépnie más művészek alkotásaival" - hangsúlyozta Lánszki Regő.

  • 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Több ezer elbocsátás a Metánál és a Microsoftnál az AI miatt

A technológiai óriások, a Meta és a Microsoft jelentős leépítéseket hajtottak végre, munkaerőpiaci stratégiájukat az AI-ba való jelentős... Teljes cikk

Tényleg csalhatnak az AI-jal az az állásinterjúkon?

HR és tehetséggondozó szakemberek felülbecsülik az álláskeresők által elkövetett mesterséges intelligencia alapú csalások mértékét egy új... Teljes cikk

Önéletrajz botoxolása és "naptár-Tetris": új szavakat tanulunk

A munkaerőpiac dinamikája folyamatosan változik, és ezzel együtt új kifejezések és jelenségek is megjelennek. Két ilyen friss kifejezés a 'CV botox'... Teljes cikk