kapubanner for mobile

Ekkora béremelést kapnak a vízügyi terület dolgozói januártól

Átlagosan 30 százalékos béremelésben részesülnek a vízügyi terület dolgozói jövő év január elsejével – mondta az energiaügyi miniszter a szaktárca közösségi oldalán közétett videójában szombaton.

Lantos Csaba hangsúlyozta, a béremelés a következő években is folytatódik, hiszen 2026-ban 12 százalékkal, 2027-ben pedig 10 százalékkal emelkedik átlagosan a vízügyi terület dolgozóinak bére, vagyis az intézkedés összességében három év alatt mintegy 60 százalékos átlagos bérfejlesztésre ad módot – tette hozzá.

A miniszter reményét fejezte ki, hogy felzárkóznak elsősorban azok, akikre műszakilag a védelemhez és a vízgazdálkodáshoz a legnagyobb szükség van, „ezért egy dinamikus bértáblát vezetünk be, módot adva arra, hogy a vízügyi vezetők alkalmazkodjanak az adott területek munkaerőpiaci kínálatához és keresletéhez” – fogalmazott Lantos Csaba.

Láng István, az Országos Vízügyi Főigazgatóság főigazgatója a videóbejegyzésben a miniszteri bejelentés kapcsán arról beszélt, hogy a béremelés a vízügyi ágazat számára rendkívül fontos, hiszen „érezhető az a stratégiai irányváltás, ami történik a magyar vízgazdálkodásban”.

A főigazgató felidézte: a 2022-es rendkívüli aszály megmutatta, hogy milyen fontos lételeme Magyarországnak a víz. Kiemelte, mindenki számára világossá vált, hogy a vízkészlet-gazdálkodásra mint erőforrásra kell tekinteni, és „mindent meg kell tenni, hogy a jelenleg potenciálisan csökkenő vízkészleteinket visszaemeljük a régi helyükre, vagy növeljük az igények szerint” – fogalmazott.

Hozzátette, hogy ez újfajta szakembereket kíván meg.

Úfajta dinamikus, a digitális világot jól kezelő műszakiakat tesz szükségessé az ágazatban, amelyeknek biztosítani kell a működési körülményeit" – fogalmazott a főigazgató.

 

MTI

  • 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Ennyien igényelték az édesanyáknak járó kedvezményt a NAV-nál

Akik tavaly kitöltötték az adóelőleg-nyilatkozatot, azoknak idén nem kellett újra nyilatkozniuk. Teljes cikk

Felfüggesztett börtönt kaptak az álfogászok, akik egymás után húzták ki a betegek fogait

Az elsőrendű vádlottat 10 hónap börtönbüntetésre ítélték 2 évi próbaidőre felfüggesztve, miután fogorvosi képesítés nélkül végzett beavatkozást. Teljes cikk

76 magyar dalszerző csak jogdíjból többet keresett az országos átlagkereset kétszeresénél

Az Artisjushoz újonnan regisztrált szerzők közül egyre többen húsz év alattiak. Teljes cikk