Elegendő szolgálati idő hiányában is kaphatnak nyugdíjat a magánpénztári tagok
A magán-nyugdíjpénztári tagságukat fenntartók is jogosultak lesznek arra, hogy megállapodást kössenek a nyugdíj-biztosítási szervvel, ha nincs elegendő szolgálati idejük - tájékoztatott a nemzetgazdasági miniszter egy írásbeli kérdésre adott válaszában.
A szükséges jogszabály-módosítási javaslatot a nemzetgazdasági tárca szakértői már kidolgozták, benyújtásáról pedig a társadalombiztosítási törvény soron következő módosításakor fognak gondoskodni - közölte a miniszter.
A tárcavezetőnek az LMP-s Vágó Gábor tett fel írásbeli kérdést, amelyben az ellenzéki politikus felhívta a figyelmet, hogy a társadalombiztosítási törvény csak a magán-nyugdíjpénztári tagsággal nem rendelkezőknek biztosítja azt a lehetőséget, hogy szolgálati idő szerzése érdekében a nyugdíjbiztosítási szervvel megállapodást kössenek.
- 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-ben
Részletek
Jegyek
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Az elmúlt években évente több mint 40 ezer magyar vállalt munkát külföldön, elsősorban a magasabb bérek és a kiszámíthatóbb megélhetés... Teljes cikk
A munkahelyi magány egyre nagyobb kihívást jelent, ami negatívan befolyásolja a munkavállalók jóllétét, motivációját és termelékenységét.... Teljes cikk
A mesterséges intelligencia (AI) rohamos terjedése kihívások elé állítja a HR csapatokat, hiszen a szabályozás gyakran lemarad a technológia... Teljes cikk
- A nyugdíjban és egyéb ellátásban részesülők száma az ellátás típusa szerint - grafikon 2 napja
- Jön a Férfiak40? – inkább a rugalmas nyugdíj lehet a megoldás 1 hete
- Svájci indexálás: így maradtak el a magyar nyugdíjak a bérektől 2 hete
- Szakértő: Ezért kerülhetnek nehéz helyzetbe a nyugdíjasok a választás után 2 hete
- Most dől el minden: később már nem kérhető a nyugdíj újraszámítása 3 hete
- Ennyi magyar kap havi 2 millió forintnál több nyugdíjat 1 hónapja
- Évente egy kabát, de közben beázik a ház – mi történik a magyar nyugdíjakkal? 1 hónapja
- Kiknek jár a nyugdíj előtti álláskeresési segély és mekkora az összege? 1 hónapja
- A szakértő szerint elkerülhetetlen a nyugdíjrendszer reformja 2 hónapja
- Mi az a valorizációs szorzó, ami kulcs a nyugdíjszámításnál? 2 hónapja
- „Az egészséges nagymama, nagypapa olyan, mint a lottóötös” – növelhetik-e az egészségügyi kiadások a GDP-t? 2 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?