Elkerülheti a csődöt a felszámolás alatt álló Goldsun
Működő üzemként, a munkahelyek megtartásával kívánják értékesíteni a 2006 júniusában felszámolás alá vont, jelenleg 60 főt foglalkoztató Goldsun Zrt.-t - tájékoztatta a TM-Line Felszámoló és Gazdasági Tanácsadó Kft. ügyvezető igazgatója az MTI-t.
A Goldsun felszámolása tavaly kezdődött el, amikor a cég kétmilliárd forintot meghaladó adóssága miatt működésképtelenné vált. Somogyi Ferenc álláspontja szerint a cég a gazdaságtalan működtetés és a néhány évvel ezelőtti tűzeset miatt került csődbe.
A felszámolóbiztos hozzátette: tovább gyengítette a Goldsun piaci pozícióját, hogy az ingatlan 80 százaléka a hitelező bank tulajdonába került. A cég kezességet vállat egy opciós szerződéshez, és a Zalabaromfi egyik hitele mellett a Goldsun vagyona jelzálogként szerepelt. A jelzálog alá került ingatlanok a bank tulajdonába kerültek.
A hosszadalmas bírósági eljárás helyett a felszámoló cég megállapodást kötött az ingatlan elosztásáról és a tulajdonmegosztásról a hitelező bankkal. Rögzítették, hogy lízingként meddig és milyen feltételek mellett tudják használni az ingatlant.
Lehetőség szerint együtt kívánják eladni a céget: a Goldsun a tulajdonában lévő két üzemcsarnokot és a tésztagyártáshoz szükséges eszközöket, a bank pedig az ingatlanrészét. Az iparvágány mellett elhelyezkedő terület logisztikai központnak is megfelel, de raktározási célokra is fel lehet használni, ezzel növelve a hűtőház kapacitását tette hozzá Somogyi Ferenc.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
Januárban elindult a próbagyártás a szegedi BYD-gyárban – közölte Botka László polgármester. A gyárban már mintegy 960 fő dolgozik, és a... Teljes cikk
- Így lehet a HR a digitalizáció és az AI nyertese 2 hete
- 900 dolgozótól válna meg a Dacia 2 hete
- Miért bukik el a legtöbb HR-stratégia? – 10 nemzetközi trend 2026-ra 3 hete
- Újabb cég rúg ki több száz embert az AI miatt 3 hete
- Immár hivatalos, hogy 16 000 munkahelyet szüntet meg az Amazon 3 hete
- Hogyan lesz a vállalati kultúra a megtartás egyik legerősebb eszköze? - aki válaszol Plósz Orsolya 4 hete
- Újabb leépítési hullám az Amazonnál – Ezreket küldhetnek el 4 hete
- 72 dolgozó sorsa lett kérdéses a Szőlő utcai javítóintézet ügyében 1 hónapja
- Nyolcszáz ezer dollárt kalapoztak össze a gyári munkásnak, akit azért rúgtak ki, mert szidta Trumpot 1 hónapja
- A néma fluktuáció ára: Miért az asszertivitás a 2026-os év legfontosabb HR-stratégiai befektetése? 2 hónapja
- Az AI csak fedősztori: ez az igazi oka a leépítéseknek 2 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben