Elsietett volt a szövetkezeti törvény módosítása
Elsietett volt a szövetkezeti törvény módosítása, amelyet szakértők szerint az is jelez, hogy Sólyom László köztársasági elnök a jogszabályt megküldte véleményezésre az Alkotmánybíróságnak szerdán.
A köztársasági elnök kifogásolta, hogy a törvénymódosítás megváltoztatná az iskolaszövetkezeti tagok munkaviszonyára vonatkozó szabályokat, részben korlátozva ezzel a munkavállalók jogosultságait. Az államfő szerint alkotmányellenes a jogszabály visszamenőleges, 2010 január 1-jei hatálya is, mivel a munkaviszonyra vonatkozó szabályok visszamenőleges hatályú módosítása ellentétes a jogállamiság elvével.
A február 22-én elfogadott szövetkezeti törvény elsősorban a diákmunka-közvetítéssel foglalkozó szövetkezetek szabályozását szigorította, mivel, az indoklás szerint ezeknél a szervezeteknél jelenleg rengeteg visszaélés tapasztalható a munkaidő és a rendes szabadság, valamint a bérek kifizetése területén is.
Csaposs Noémi úgy vélte: a diákokat ugyan be kell vonni a munka világába, de úgy, hogy az ő foglalkoztatásukra is a Munka törvénykönyve vonatkozzon. Úgy vélte: a jelenlegi szabályozással sérülhetnek a diákok jogai, mert az például sem szabadságot, sem állásidőt nem biztosít részükre.
Diszkriminatívnak tartotta azt a szabályozást is, hogy az iskolaszövetkezetek által közvetített diák munkaerő után nem kell tb-járulékot fizetni, míg a munkaerő-kölcsönzőkre a kedvezmények nem vonatkoznak. Úgy vélte, hogy így akár 30-40 százalékos különbség is lehet egy kiközvetített diák és egy felnőtt után keletkező költség között, ami hátrányos helyzetbe hozza a nem diák munkavállalókat.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A rendőrök, a mentők és a tűzoltók is csatlakoztak a kezdeményezéshez. Teljes cikk
Egy friss kutatás megállapította, hogy a generációk jobban hasonlítanak egymásra, mint azt a sztereotípiák sugallják, különösen a technológia... Teljes cikk
A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről, a nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető és online... Teljes cikk
- Tűzoltás vagy stratégia? Így lehet kockázat a munkaerő-kölcsönzésből 1 hónapja
- Egy apró hiba, milliós bírság - ezekre figyelj külföldi munkavállaló alkalmazásakor 1 hónapja
- Aki érti a fiatalokat, azé a jövő – minden, amit tudni érdemes a Pannon-Work kutatási összefoglalójában 1 hónapja
- Diákmunka: ennyivel magasabb a szezonális munkák órabére, mint az állandó fix munkáké 3 hónapja
- Mire kell odafigyelni, amikor a gyermek diákmunkát vállal? 4 hónapja
- Elindult a Talent Bridge országos HR-esetmegoldó verseny – a jövő HR- szakembereit keressük 4 hónapja
- Munkahelyi balesetek jogi kezelése a HR szemszögéből 4 hónapja
- Már most keresik a diákokat a karácsonyi szezonra – ennyit lehet keresni 4 hónapja
- "Ez már modern rabszolgaság" - általános sztrájk a 13 órás munkanap ellen 5 hónapja
- Szezonális munka, vagy hosszútávú karrier? Képes egy diák egész évben dolgozni? 5 hónapja
- Növekedést ért el a Pensum Group, ekkora nyereséggel zárta a félévet 5 hónapja


Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben