kapubanner for mobile
Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 15 éve

Felcsút a leggazdagabb település a havi jövedelem alapján

Felcsút volt tavaly a leggazdagabb magyarországi település az egy főre jutó havi jövedelem alapján 171.092 forinttal. A rangsor utolsó helyén tavaly Pálmajor állt, a legszegényebb településen az egy főre havi jövedelem 32.925 forintot tett ki.

A rangsort a CID Cég-Info Kft. állította össze, amely 1998 óta évenként kiadja a marketing célra készített, de tényadatokra épülő jövedelem- és fogyasztóindex adatait. A jövedelemindex adatbázisok a magyarországi települések és irányítószám-körzetek tiszta jövedelmén és jövedelemeloszlásán alapul, míg a fogyasztóindex több mint száz cikknek és szolgáltatásnak a lakossági fogyasztásra vonatkozó valamennyi lényeges adatát tartalmazza.

A jövedelemindex bázisában a lakosság valamennyi legális tiszta jövedelmére, így az adózott jövedelmek és a társadalmi jövedelmek - úgy mint a nyugdíj, a GYES, GYED, segélyek - összegére vonatkozó adatok vannak. Míg az összes legális jövedelem 2007-ről 2008-ra 12 százalékkal emelkedett, addig 2008-ról 2009-re 6 százalékkal nőtt, azaz a válság hatására az emelkedés felére csökkent.

Az összegzés szerint valószínű, hogy Felcsútot néhány új, magasan adózó vállalkozói adófizető adatai emelték az átlagjövedelmet mutató rangsor első helyére. Jellemző, hogy az 1.000-10.000 lakosú települések egyre jobban megjelennek a jövedelmi rangsor első 25 helyén, és két budapesti kerület is kikerült az első 25-ös listából tavaly.

A rangsor első helyein a második leggazdagabb Budapest II. kerülete 156.083 forintos egy főre jutó havi jövedelemmel, a harmadik Budapest XII. kerülete 153.781 forinttal, a negyedik a főváros I. kerülete 136.197 forinttal, ötödik helyen Sukoró áll 134.709 forinttal.

2008-ban az egy főre jutó havi jövedelmet tekintve az első helyen még Budapest II. kerülete állt 158.650 forinttal, a második volt Budapest XII. kerülete 153.300 forinttal, a harmadik helyen a Budapest I. kerülete állt 135.545 forinttal, negyedik helyre került Telki 132.417 forinttal, míg 2008-ban az ötödik helyen Budapest V. kerülete végzett a rangsorban 126.462 forintos egy főre jutó havi jövedelemmel.

Ha viszont a magyarországi 1.000 fő feletti népességgel rendelkező települések alsó helyeit nézzük, akkor a legszegényebb helység, tavaly Pálmajor volt 32.925 forinttal. Az utolsó előtti volt Kiscsécs 34.709 forintos egy főre eső jövedelemmel, míg visszafelé a harmadik helyre került Csenyéte 35.433 forinttal, visszafelé a negyedik Felsőregmec volt 37.362 forinttal és az utolsó helytől számítva az ötödik volt Kőkút 37.500 forinttal.

A 2008-as rangsor vége a következőképpen alakult: legeslegutolsó volt Siklósbodony 29.818 forinttal, utolsó előtti helyre került Pusztaapáti 30.721 forintos egy főre eső átlagos havi jövedelemmel, míg az utolsó helytől számítva a harmadik volt Sumony 31.543 forinttal, a negyedik helyre került Filkeháza 33.086 forinttal és az ötödik legszegényebb Visnye volt 34.271 forintos havi egy főre jutó jövedelemmel.

Az összegzés megállapítja: az országos jövedelemkülönbségek 2007 óta jelentősen csökkennek. Míg a jövedelmi olló, azaz a legmagasabb települési átlagjövedelem és a legalacsonyabb átlagjövedelem aránya 2007-ben 7,8-szoros volt, ez az arány 2008-ra 5,3-szorosra csökkent, 2009-ben pedig lassú ütemben 5,2-szeresre mérséklődött.
  • 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznakinfo button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
"Könnyű munka otthonról" - ezért kell vigyázni az álláshirdetésekkel

Otthonról végezhető munkáról szóló valótlan álláshirdetések miatt vádat emelt az ügyészség egy férfi ellen - tájékoztatta a Somogy Vármegyei... Teljes cikk

Ekkora nyugdíjkiegészítést kaphat az a nagyszülő, aki az óvoda helyett vigyáz az unokájára

Újszerű megoldással állt elő a dolgozó szülők problémájára a horvátországi Szamobor város önkormányzata. Mivel a helyi óvodákban és... Teljes cikk

Hogyan találj tökéletes megoldást a tárgyak tárolására?

Az otthonokban gyakran találkozunk a mindent beborító rendetlenséggel – ruhák, sporteszközök, karácsonyi kiegészítők halmazaival. Mindez könnyen... Teljes cikk