Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 18 éve

Ferihegyi béregyeztetés - közeledő álláspontok

A szakszervezetek képviselője szerint közeledtek az álláspontok, a munkáltató szerint konstruktív szellemben folytak a megbeszélések Ferihegyen a bértárgyalások csütörtöki fordulóján.

Szollár Domokos, a Budapest Airport (BA) szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy konstruktív szellemben folyt a csütörtöki tárgyalás, és a munkáltató hasznosnak értékelte a szakszervezetek minimális bérre vonatkozó javaslatait.

E javaslatokat is figyelembe véve a munkáltató olyan javaslatot tett, miszerint 2007-re 6,5 százalékos általános bérfejlesztést hajt végre, amiből 0,7 százalékot elkülönít a bérkülönbségek csökkentésére. A bérfelzárkóztatási program folytatásaként a munkáltató a jövő évi bérfejlesztésből is elkülönítene 0,7 százalékot a bérkülönbségek csökkentésére.

Pető Alfréd, a sztrájkbizottság elnöke, a Repülőtéri Forgalmi Dolgozók Független Szakszervezete (RFDFSZ) vezetője közölte: az érdekképviseletek üdvözlik, hogy a BA elmozdult a korábbi 5,5 százalékos ajánlatáról.

Az érdekképviseleti vezető a csütörtöki tárgyalást úgy értékelte, hogy közeledtek az álláspontok, de további egyeztetésekre van szükség, beleértve a minimális bérekre vonatkozó javaslatot is. Pető Alfréd azt javasolta, hogy állítsanak fel egy munkacsoportot, amely kidolgozza a minimálbér-táblát.

A szakszervezetek csütörtökön nem tettek újabb számszerű béremelési javaslatot, de jelezték, hogy a megegyezés érdekében hajlandóak a kompromisszumra - mondta a sztrájkbizottság elnöke.
A tárgyalások a jövő héten folytatódnak.
A korábbi tárgyalásokon az érdekképviseletek egységes követelése 9,5 százalék volt.

Az eddigi egyeztetések eredményeként a szakszervezetek javaslatot tettek az egyes munkaköröket illetően a minimális bérre a bérfeszültségek csökkentése érdekében.

A szakszervezetek augusztus elején már tartottak sztrájkot a repülőtéren, akkor a több mint 80 induló és érkező járat többsége jelentős késéssel közlekedett és egy járatot törölni kellett. A munkabeszüntetést megelőzően a BA 6,2 százalékos bérfejlesztésre tett javaslatot, de jelezte, hogy sztrájk esetén visszatér korábbi, 5,5 százalékos ajánlatához.
  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
400 új munkahely jön létre Budapesten – kimagasló fizetés és nemzetközi fejlődési lehetőség

Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk

NAV: tovább emelkedik az alanyi adómentesség határa

Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk

Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg szomszédunkban a Bosch

Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk