Figyelem! Hétfőig utalhatnak az evások
Az egyszerűsített vállalkozói adózók körébe (eva) tartozóknak július 13-ig, hétfőig kell átutalniuk, befizetniük a második negyedév utáni adóelőleget, bevételük 25 százalékát, mivel a július 12-i határidő vasárnapra esik, írja az MTI alapján a Világgazdaság.
A Parlament által elfogadott 2009. évi adóváltozások szerint július 1-től a felső áfa-kulcs 20 százalékról 25 százalékra emelkedett, az eva 25 százalékos adómértéke változatlan maradt, ugyanakkor a 25 millió forintos bevételi határ 26 millióra emelkedett.
A 2010. évre elfogadott adótörvények rögzítik, hogy az eva kulcsa 25 százalékról 30 százalékra nő, s az évi 26 millió forintot meghaladó bevétel után az adókulcs 50 százalék lesz.
MTI Eco/Világgazdaság
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk
Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk
Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk
- Foglalkoztatással kapcsolatos adók 2023 3 éve
- Van-e törvényi rendelkezés az évenként kötelező béremelésről? 4 éve
- Mazars: egyre versenyképesebb a magyar munkáltatói bérköltségarány 6 éve
- Így lehet beváltani a rezsiutalványt 6 éve
- Az egészségügyi szolgáltatási járulék összege 2019-ben 7 éve
- Nettó 250 ezer a fizetés, jelentkező így sincs 7 éve
- Elveszett-e a magánnyugdíjpénztári befizetésem? 8 éve
- Januártól még nem csökken a munkát terhelő adó 8 éve
- Több lépcsőben csökkenhet az szja-kulcs 8 éve
- Jelentősen csökkentek a munkáltatói befizetések az önkéntes nyugdíjpénztáraknál 9 éve
- Közös vagyonnak számít az önkéntes nyugdíjpénztári befizetés? 9 éve
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben