Figyelmeztetést adtak ki: ezek a téli munkavégzés legnagyobb veszélyei!
A Nemzetgazdasági Minisztérium tájékoztatója szerint a munkáltatónak nehéz fizikai munkához 12- 14 fokot kell biztosítani.
A tartós hideg veszélyeztetheti a dolgozók egészségét és biztonságát, ezért fokozottan ügyelni kell a téli munkavégzés veszélyeire, az előírásokra és ajánlásokra – olvasható a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) honlapján kedden közzétett felhívásban. A tárca Munkavédelmi Irányítási Főosztálya hangsúlyozta, hogy a következő napokban a hőmérséklet napközben is fagypont körül alakul, ami különösen szabadtéri munkavégzéskor veszélyes az egészségre.
Különös gondot kell fordítani a fagyási sérülések és a balesetveszélyes helyzetek elkerülésére, ehhez a munkavégzés jellegének és a munkakörülményeknek megfelelő műszaki és munkaszervezési megoldásokra, egyéni védelemre, melegedési lehetőségre, védőitalra és védőruhára van szükség. A munkaterületen mindig legyen mobiltelefon, mert egészségi állapottal összefüggő panasz vagy sérülés esetén azonnal elsősegélyt orvosi ellátást kell igényelni - írták.
A hőmérsékletre zárt térben is figyelni kell, a megfelelő körülményt a munka jellege és a fizikai megterhelés mértéke határozza meg. Szellemi munkavégzéshez 20-22 fokot, könnyű fizikai munkához 18-20 fokot, közepesen nehéz fizikai munkához 14-18 fokot, nehéz fizikai munkához 12- 14 fokot kell biztosítani. A higiénés szabályok betartása, a gyakori kézmosás és kézfertőtlenítés ilyenkor is rendkívül fontos, akárcsak az égéstermék-elvezetés, mert a fűtőberendezések szabálytalan használata minden évben halálos baleseteket okoz - hívták fel a figyelmet. A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ honlapján további hasznos információkat tettek közzé, a Munkavédelmi Irányítási Főosztály pedig ingyenesen hívható telefonszámon ad munkavédelmi tanácsadást – olvasható a tájékoztatóban.
MTI
fotó: unsplash
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Friss, több mint 2800 magyar munkavállalót vizsgáló kutatás szerint a dolgozók jelentős része krónikus stresszel, alváshiánnyal és egészségtelen... Teljes cikk
Szeptember 15-től már minden régióban pályázhatnak a kkv-k a munkabiztonságot erősítő eszközökre - jelentette be hétfői közleményében Czomba... Teljes cikk
Egyre több magyar munkavállalót érintenek a mentális betegségek, elsősorban szorongás és depresszió, ami évente több mint 1,1 millió... Teljes cikk
- Lebuktat a WIFI: mostantól pontosan lehet tudni, ki honnan dolgozik 3 hete
- Dolgozz bárhonnan 30 napot, több hónapos apaszabi, élethelyzethez alkalmazkodó rugalmas munkavégzés 4 hete
- Távmunka vagy home office? Akár több tízezer forint múlhat a helyes besoroláson 4 hete
- Miért bukhatnak el a cégek, ha erőltetik az irodai visszatérést? 1 hónapja
- Kiderült, mitől lesz ideális egy iroda 2025-ben 2 hónapja
- Súlyos munkavédelmi mulasztásokat tártak fel a Woltnál 2 hónapja
- A flexibilis irodáké a jövő? 2 hónapja
- Sok részmunkaidős dolgozó visszatérne a munkába a hibrid munkarend miatt 2 hónapja
- Akár 50 ezret is érhet, ha minden nap bejárunk dolgozni – így működik a jelenléti bónusz 2 hónapja
- Már minden régióban pályázhatnak a hazai kkv-k munkavédelmi eszközök beszerzésére 2 hónapja
- Milyen hatással van a párkapcsolatokra a home office? 2 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?