Garamhegyi Ábel lehet a gazdasági miniszter
Még bizonytalan, ki lép Kóka János helyébe a gazdasági tárca élén, bár elemzők szerint Garamhegyi Ábel, a jelenlegi államtitkár a legesélyesebb a posztra - jelzi a Világgazdaság.
A pártelnök bejelentette továbbá, hogy átvenné a képviselőcsoport vezetését Eörsi Mátyástól, a jelenlegi frakcióvezetőtől, aki korábbi tárgyalásaik nyomán támogatásáról biztosította őt. Eörsiből várhatóan a frakció első számú helyettes vezetője lesz.
A távozó miniszter közben az SZDSZ-t, mint országos pártot érintő terveiről is beszélt, karakteres politikát és a vidéki jelenlét megerősítését tűzte ki célul, csak akkor tud ugyanis sikeres lenni, ha településről településre járva szervezi meg választótáborát.
Kóka ezzel azonban nem vonul ki végleg a gazdaságirányításból: a kormányfővel megállapodott abban, hogy a koalíció stratégiai vezetését ellátó kormánykabinet munkájában továbbra is részt vesz. Cáfolta ugyanakkor, hogy a reformfolyamat megakadása miatt távozna miniszteri posztjáról, illetve, hogy távozásával megakadnak a reformok, a koalíciós szerződés kiegészítése ugyanis pontosan a reformok továbbvitelét célozta - írja a Világgazdaság.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A Magyar Orvosi Kamara felmérése szerint egyre több magyar orvos vállal munkát külföldön, és a kivándorlás mögött már nemcsak anyagi okok... Teljes cikk
A Magyar Orvosi Kamara szerint a kialakult káosz a túlterheltség, a vitatott munkafeltételek és a rendszerszintű hiányosságok következménye. Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint a vezetők többsége a továbbképzést és az átképzést tartja prioritásnak a mesterséges intelligenciával kapcsolatban. Teljes cikk
- Elhunyt a magyar szakszervezeti mozgalom egyik meghatározó alakja 2 hónapja
- Lázár János: a belső tartalék a cigányság – ha nincs migráns, nekik kell kitakarítani az IC-k vécéit 3 hónapja
- "Az utasok kevesebbet fizetnek, a mávosok többet keresnek" - Lázár János beszélt a MÁV -nál tervezett béremelésről 3 hónapja
- Befagyott álláspiac: enyhülés vagy újabb jégkorszak vár ránk 2026-ban? 3 hónapja
- Lázár János: Csapataink harcban állnak 3 hónapja
- Repkedtek a milliárdok - Ekkora bírságot szabott ki a vállalkozásokra a GVH 2025-ben 4 hónapja
- A fogyatékossággal élők gazdasági aktivitása - grafikon 4 hónapja
- Nagy a baj: lejjebb sorolhatják Magyarországot az adósság miatt 4 hónapja
- Eddig lehet jelentkezni az országos szakmai versenyekre 5 hónapja
- Ezek a leggazdagabb magyar települések 6 hónapja
- "Csak ez az egy megoldás van" – Lázár 14. havi nyugdíjat ígér a választások előtt 6 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?