Gyurcsány 2010 utánra is tervez

Nemzeti megállapodás szükséges a miniszterelnök szerint az euró bevezetéséhez, az EU átlagánál gyorsabb gazdasági növekedés és a magasabb foglalkoztatottság eléréséhez Magyarországon, az erre vonatkozó első javaslat a jövő hétre készül el.

"Széles körű összefogásra, nemzeti megállapodásra van szükség egy olyan gazdaság- és társadalompolitikai program kidolgozásához, amelynek segítségével három cél együttesen valósulhat meg: euróval fizethetünk, gazdaságunk gyorsabban növekszik, mint az EU-átlag, valamint a mainál lényegesen többen dolgoznak" - mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a Gazdasági és Szociális Tanács (GSZT) ülését követő sajtótájékoztatón kedden Budapesten.

A miniszterelnök a nemzeti összefogásban a lehető legszélesebb körre számít. Magyarország nem pártokból áll, a társadalom túlnyomó többsége nem tagja egyetlen pártnak sem - hangsúlyozta, hozzátéve: a kormány a jövő héten várhatóan "leteszi az asztalra" a nemzeti megállapodás tartalmára vonatkozó első javaslatát.

A reformok második hulláma

Gyurcsány Ferenc három időtávra osztotta az ország vezetése előtt álló feladatokat. Rövid távon az a legfontosabb, hogy a családok és a vállalatok jelenlegi gondjaira megoldást találjunk, kezeljük például a lakás- és devizahitelesek helyzetét - fogalmazott. Középtávon olyan gazdasági szerkezetváltás elindítása a feladat, amely alkalmassá teszi Magyarországot arra, hogy a válság után az élenjárók közé kerüljön. Ennek keretében a reformfolyamatok első, 2006-tól 2008 tavaszáig tartó időszaka után most el kell indítani a második hullámot - hangsúlyozta.
A kormányfő szerint hosszú távon olyan feladatok megoldása vár az országra, mint az oktatás és az egészségügy igazságosabbá tétele, a hozzáférés elvének biztosítása. A reformoknak ez a hulláma 2010-en is túlmutat - tette hozzá.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Beindult a tűzoltórendszer, 56 munkás hagyta el az akkumulátor-gyár területét

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk

Egy hónapig lehet még kérni az szja-bevallás tervezetének postázását

Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk

A DK felszólítja Csányi Sándort, hogy fejezze be az OTP-nél a tömeges kirúgásokat

Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk