Halálesetek a Hankook dél-koreai gyárában
A dél-koreai Munkavédelmi Hivatal szerdán közölte: a Hankook alkalmazottak halálához és megbetegedéséhez hozzájárulhatott az, hogy nem tartották be a munkavédelmi előírásokat - adja hírül a Független Hírügynökség.
Az áldozatok családjai szerint a munkások rákkeltő anyagokkal dolgoztak, ezért betegedtek meg. Be Jun Ho, a Hivatal szóvivője azt mondta: lehetséges, hogy a veszélyes anyagok és a munkavédelmi előírások hiánya is hozzájárult "az ország egyik legsúlyosabb ipari tragédiájához".
A hivatal vizsgálata megállapította, hogy a munkások túlságosan sokáig vannak kitéve szélsőséges forróságnak a munkahelyükön, és a valószínűséget meghaladó mértékben keletkeztek emiatt szívproblémáik. Ugyanakkor a vizsgálati jelentés is leszögezi, hogy "nem lehet egyértelműen közvetlen összefüggést találni" a munkakörülmények és a halálokok között.
A Hankook szóvivője elmondta, hogy "a továbbiakban is igyekeznek javítani a dolgozók munkakörülményein", és figyelembe veszik a Munkavédelmi Hivatal megállapításait.
Független Hírügynökség
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
Januárban elindult a próbagyártás a szegedi BYD-gyárban – közölte Botka László polgármester. A gyárban már mintegy 960 fő dolgozik, és a... Teljes cikk
A Binder Ipari Szerkezetépítő Kft. négymilliárd forint értékű beruházást hajt végre Csöngén a kormány támogatásával, aminek nyomán... Teljes cikk
- Oroszország titkos fegyvere: munkaerő az egyik legzártabb diktatúrából 3 hónapja
- Biztonság a munkahelyeken: lépjünk biztos talajra! 4 hónapja
- Ennyi pénzt költ a dolgozóira a Szuverenitásvédelmi Hivatal 4 hónapja
- Munkahelyi balesetek jogi kezelése a HR szemszögéből 4 hónapja
- Túl sokan akartak biztonságosabb munkahelyet – ezért emelni kellett a pályázati keretet 4 hónapja
- Ennyit lehet keresni a magyar hírszerzésnél 5 hónapja
- Súlyos munkavédelmi mulasztásokat tártak fel a Woltnál 5 hónapja
- Már minden régióban pályázhatnak a hazai kkv-k munkavédelmi eszközök beszerzésére 6 hónapja
- Óriási a bérfeszültség, minden 10. dolgozó felmondott ennél a hivatalnál 6 hónapja
- Indul a GINOP Plusz "Munkakörülmények fejlesztése" kiemelt projekt 6 hónapja
- Eddig lehet jelentkezni az őszi érettségi vizsgákra 6 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben