Hol lehet a munka mellet magánéleted is?
A munka és a magánélet egyensúlya igen fontos kérdés a dolgozói jóllét szempontjából. Ezt azonban nem mindenütt egyformán könnyű elérni, a Pénzcentrum listájából kiderül melyik 10 országban lehet mégis a legjobban megvalósítani.
Ebből a szempontból a munkával és a szabadidős tevékenységekkel töltött időt vették figyelembe. Minél magasabb a munkaórák száma annál nehezebb fenntartani ezt az egyensúlyt.
A legjobb hely Dánia, majd a dobogón foglal még helyet Spanyolország és Hollandia, utánuk következnek sorban Belgium, Norvégia, Svédország, Németország, Oroszország, Írország és Luxemburg.
Pénzcentrum
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Figyelemre méltó toborzással keres új tanítót Babót. A falu polgármestere, Nyikos Gábor szerint a bértábla felett 10% pótlék, fizetett... Teljes cikk
Több mint négyezer eurós (1,5 millió forint) béremelést kap idén VI. Fülöp spanyol király, összhangban a köztisztviselők és közalkalmazottak... Teljes cikk
Letartóztatta a Nyíregyházi Járásbíróság a Bászna Gabona Zrt. csaknem tízmilliárd forintos sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját. Teljes cikk
- Élet 50 felett: már nem a karrier, hanem az én számít igazán 2 hete
- Az amerikai dolgozók mindössze harmada érzi úgy, hogy rugalmas 2 hete
- Eleged van mindenből? Fizikai munkások jelentkezését várják az Antarktiszon 3 hete
- Vége lehet a klasszikus 8 órás munkanapnak Németországban – vajon jó ötlet? 3 hete
- A középosztály tűnik el először? Megdöbbentő adatok az AI és a munka jövőjéről 1 hónapja
- Sok új munkahely lesz, csak másik földrészen és más tudással - tanulságok Davosból 1 hónapja
- Sales Representative 1 hónapja
- Mennyit lehet keresni Ausztriában? Itt a friss bérlista 1 hónapja
- Miért kerüljük a fontos feladatokat és mit lehet tenni ellene? 1 hónapja
- Egyszerűsített foglalkoztatás: itt az új Efo kalkulátor 2026-ra 1 hónapja
- Erre fordítják a dolgozók az AI által megtakarított időt 1 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben