Két új gyártócsarnokot épít a GIMA Szolnokon
Újabb két, akár gyártócsarnokként is hasznosítható vállalkozói házat építtet több mint félmilliárd forintból GIMA Szolnok Ipari Park Kft. - közölte a társaság ügyvezető igazgatója az MTI-vel.
Az új épületekbe legalább 5 vállalat beköltözését várják. Az igazgató elmondta: a vállalkozói házakat birtokba vevő cégek várhatóan közel 50 új munkahelyet teremtenek a régióban.
A GIMA Szolnok Ipari Park Kft. teljes egészében magántulajdonú vállalkozásként 2004-ben alakult Szolnok nyugati határán, és 2006 óta jogosult az ipari park cím viselésére. A park összterülete 86 hektár, ahol jelenleg ötven vállalkozás működik. Negyven hektár a kft. tulajdonában lévő fejlesztési terület, ahol eddig öt cég telepedett le, használatba véve a korábban megépült vállalkozói házakat.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Mercedes-Benz több tízmilliárd forint értékű beruházással létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját, amelynek a nyomán... Teljes cikk
Kelet-Közép-Európa legnagyobb kapacitású sütőüzemét építi fel a Ceres Sütőipari Zrt. 24 milliárd forintos beruházással a Tatai Ipari Parkban -... Teljes cikk
Megkezdte a termelést a kanadai Magna International magyarországi vállalatának vecsési üzeme – közölte a társaság pénteken az MTI-vel. Teljes cikk
- Tudásra építve a létesítményüzemeltetésben – a B+N Csoport a képzésben látja a jövőt 1 hónapja
- Latorcai Csaba: A Balaton jövője a munkahelyteremtésen múlik 1 hónapja
- Rekord az első héten: tarol a fix 3 százalékos vállalkozói hitel 1 hónapja
- Krasznahorkai László kapja az irodalmi Nobel-díjat 1 hónapja
- Távozik a B+N Referencia Zrt.- HR-igazgatója 2 hónapja
- Munkahelyi mentális egészség: mit tesz a cég, és mi a felelőssége? 2 hónapja
- Így készítenék fel a gyerekeket a robotok világára – jöhet a kötelező MI-oktatás? 2 hónapja
- Ötvenezer álláshely jön létre az Alföldön az új gyáraknak köszönhetően 2 hónapja
- Vezetőváltás a KAVOSZ-nál 2 hónapja
- Fókuszban a vidéki kkv-k – indul az „Év Vidéki Vállalkozói” díj 2 hónapja
- Milyen juttatásokkal segítheti a munkaadó a tanévkezdést? 3 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?