Kevesebb külföldi dolgozik hazánkban
Több mint 20 százalékkal csökkent a Magyarországon dolgozó külföldiek száma az év első hónapjában.
A legjelentősebben a szlovák és román munkavállalók száma esett vissza: tavaly az év első három hónapjában több mint 3 ezer szlovák munkavállaló lépett be a magyar piacra, idén számuk alig éri el a 420-at.
Több mint 10 százalékkal nőtt viszont az Európán kívülről érkezett dolgozók száma - olvasható a lapban.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az alternatív szankciók, így a közérdekű munka büntetés hatékony végrehajtása hozzájárulhat a magyar társadalom biztonságának erősítéséhez,... Teljes cikk
Sok kétgyermekes édesanya teszi fel a kérdést, hogy az új, 2026-tól életbe lépő családi adómentesség meddig jár azoknak, akik az év folyamán... Teljes cikk
Jövőre akár 280 ezer forintos adóvisszatérítés is járhat a nyugdíjra takarékoskodóknak az idei megtakarításuk után. A Grantis szakértői... Teljes cikk
- Sok pénzt bukhat, aki ezt nem tudja a külföldi munkáról és a nyugdíjáról 3 hónapja
- Ezért keresnek gyengébben a bevándorló dolgozók 3 hónapja
- Külföldön is dolgoztál? Így állapítják meg a nyugdíjadat 3 hónapja
- "Nem beszél angolul!" – végleg eltiltották a magyar orvost a brit kórházban 4 hónapja
- Ezek a világ legjobb városai a külföldön dolgozó utazók számára 5 hónapja
- Takács Péter: Nem 40, hanem 20 ezer ápoló hiányzik a magyar egészségügyből 5 hónapja
- Amit a gyáralapításról tudni kell 5 hónapja
- Mennyire elégedettek az Ausztriában dolgozó és élő magyarok? 5 hónapja
- Így változott a hazánkban dolgozó külföldiek száma - grafikon 6 hónapja
- Digitális nomádok 6 hónapja
- Felkészülés a fogadásukra: mit tehet egy cég, hogy sikeresen fogadja a Fülöp-szigeteki munkavállalókat? 7 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja