kapubanner for mobile
Szerző: HRPortal.hu hírszerkesztő - Forrás: MTI
Megjelent: 17 éve

Kilencezer dolgozót rúg ki az UniCredit

Az olasz UniCredit bank 9000 munkahely megszüntetését tervezi Nyugat-Európában, ami az alkalmazottai 5 százalékát érinti, egyidejűleg súlypont áthelyezést hajt végre Közép-és Kelet-Európa felé: több mint 11 ezer munkahelyet teremt a térségben.

A negyedik legnagyobb európai - és a hálózat mérete alapján a második legnagyobb olasz - bank csütörtöki bejelentése szerint a leépítést a 2008-2010 közötti évekre vonatkozó stratégiai terve keretében hajtja végre. A bank egyidejűleg megerősítette az idei évi részvényenkénti 0,52-0,56 eurós nyereségre vonatkozó prognózisát.

Az Olaszországban, Németországban és Ausztriában végrehajtandó létszámcsökkentés döntően a felvásárolt római Capitalia bank integrálásával áll összefüggésben.

Az UniCredit ugyanakkor 11 500 munkahelyet hoz létre Közép- és Kelet-Európában azzal összefüggésben, hogy 1300 fiókot nyit a régióban. Az olasz pénzintézet bevételének mintegy felét külföldön realizálja, 23 országban 40 millió ügyféllel rendelkezik. A közép-és kelet-európai régióban a legkiterjedtebb, 3600 fiókkot magában foglaló hálózattal rendelkezik.

Az UniCredit összes alkalmazottainak száma 180 ezer. Az UniCredit hazai riválisához, az Intesa Sanpaolohoz képest erősebben megérezte az amerikai jelzáloghitel-piaci válság hatását. Eddig 1,726 milliárd eurónyi veszteség leírását jelentette be, de csütörtökön azt is közölte, hogy további leírások az év második negyedében már nem várhatók.

  • 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek