Megjelent: 14 éve

Kirúgták, mert nem adta meg a Facebook jelszavát

Egy amerikai általános iskola tanítónőjét azért rúgták ki, mert nem volt hajlandó megadni jelszavát a Facebook közösségi oldalhoz - írja a hir24.hu.

Az Egyesült Államokban a HR-esek egyre gyakrabban kérik el állásinterjún a pályázó Facebook jelszavát, hogy szétnézzenek a privát profiljában - adtuk hírül az elmúlt napokban.

A hir24.hu most egy olyan esetről számol be, melynek során nem a munka megkezdését, hanem annak folytatását akadályozta meg egy munkavállaló makacssága.

Az egész azzal indult, hogy a tanítónő egy munkatársáról, pontosabban annak bokáiról közölt képet az oldalán. A dolog pikantériáját az jelentette, hogy a munkatárs nadrágja láthatóan le volt tolva, a felirat pedig a viccesnek szánt "gondolok rád" volt.

A tanítónő gyanúja szerint egy szülő azzal adott hangot aggodalmának, hogy az iskolát felügyelő szervnél feljelentette, amely - jobb híján - a jelszó bekérésével kívánta ellenőrizni a történteket. Mivel a tanítónő többszöri felszólítás ellenére sem volt hajlandó kiadni facebookos privát életét, a felügyelet "a legrosszabb eshetőséget feltételezve" cselekedett - vagyis nem a jelszó miatt rúgták ki, csak annak hiányában megvonták tőle az ártatlanság vélelmét. Az eset májusban kerül választottbíróság elé.

hir24.hu
  • 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Béremelések az Aldinál – Vannak, akik már egymillió forint felett keresnek majd

Az újonnan belépő áruházi dolgozók kezdő bére 8 órás munkaviszony mellett havi bruttó 541 900 forintra nő. Teljes cikk

Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV az év első munkanapjain

Az adóhatóság munkatársai 2026 elején is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk

Erre fókuszál majd a NAV a kkv-knál 2026-tól!

A kis- és középvállalkozások mérlegében kimutatott készpénzállományok kerülhetnek az adóhatósági ellenőrzések fókuszába 2026-tól –... Teljes cikk