Lamperth Mónika: Nem mondunk le senkiről
A leghátrányosabb helyzetű térségek felzárkóztatásának kulcsa a helyi szükségletekre alapozott, összehangolt gazdasági, közlekedési, egészségügyi, szakképzési, oktatási, foglalkoztatási és szociális fejlesztések biztosítása - mondta Lamperth Mónika csütörtökön Budapesten.
A települések 36 százaléka legfeljebb csak az egyiket biztosítja az étkeztetés, a házi segítségnyújtás és a tanyagondnoki szolgáltatás közül, 62 településen pedig egyetlen szociális alapellátás sem biztosított ezek közül - mutatott rá.
A miniszter hozzátette, hogy a szociális tárca mindezek figyelembevételével készítette el stratégiáját az Új Magyarország Felzárkóztató Programhoz, és a többi között a következő célokat határozta meg: a foglalkoztatási és képzettségi helyzet feltárása a térségben, szociális tartalmú foglalkoztatási programok kidolgozása, a felnőtt népesség munkaerejének felértékelése, a leszakadás és a kirekesztődés újratermelődésének megakadályozása, valamint mikro-, kis- és középvállalkozások támogatása.
Lamperth Mónika közölte: a megfogalmazott célokra a tárca 2007 és 2013 között - a leghátrányosabb 33 kistérségre vonatkozóan - 32 milliárd forintot kíván fordítani. A miniszter elmondta, hogy az Új Magyarország Felzárkóztató Program korábbi elnevezése "Nem mondunk le senkiről" program volt.
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
A SZÉP-kártya novemberben is a belföldi turizmus egyik legfontosabb hajtóereje volt: a költések összege mintegy 33,2 milliárd forintot tett ki, ami... Teljes cikk
A NAV ismét közzétette azt is, hogy kik azok az adózok, akik nem felelnek meg a rendezett munkaügyi kapcsolatok követelményének. Teljes cikk
Keddig jelenthetik be munkáltatójuknál az igényüket azok, akik már meglévő hitelükhöz kapcsolódóan használnák fel a januártól elérhető... Teljes cikk
- Tényleg feleződött az alacsony végzettségűek száma Magyarországon? 1 hete
- Gazdasági csoda vagy drága illúzió? 2025 rekordberuházásai Magyarországon 1 hete
- Czomba Sándor elárulta, hol nőtt a foglalkoztatás 1 hete
- 10 milliárd forintos uniós program indul az alacsony végzettségű álláskeresők támogatására 2 hete
- Több tízezerrel kevesebben dolgoznak Magyarországon – a férfiaknál drámai a csökkenés 2 hete
- Így változnak az egyszerűsített foglalkoztatás szabályai 2026-tól 3 hete
- Hol élnek a legjobban kereső magyarok? Településenként mutatjuk a nettó béreket 1 hónapja
- Hol fizetnének ötször többet a munkádért Európában? 1 hónapja
- Itt a rejtett hazai munkaerő-tartalék: 50–60 ezer ember munkába állhatna, vendégmunkások helyett 1 hónapja
- Új esély a munkaerőpiacon: több mint 26 milliárdból támogatják a roma nők foglalkoztatását 1 hónapja
- Ilyen kihívásokkal néznek szembe az alacsonyabb társadalmi-gazdasági háttérrel rendelkező dolgozók 2 hónapja

A tudás törvényei: a megértés kulcsa