Lemondás helyett más utat választ a görög miniszterelnök
A görög miniszterelnök nem tudott megállapodni az ellenzékkel a nagykoalícióról, ezért nem mond le, csupán átalakítja kormányát. Jeórjiosz Papandreu a nap folyamán felajánlotta lemondását, hogy megnyissa az utat egy nemzeti egységkormány létrehozása előtt.
Papandreunak az államcsőd elkerülése érdekében el kell fogadtatnia a parlamenttel egy öt évre szóló programot, amely a költségvetés lefaragását szolgáló megszorító csomagot, így adóemelést is tartalmaz, továbbá az állami tulajdon nagy mértékű eladását. A miniszterelnöknek azonban nem lesz könnyű dolga, mivel saját pártjának több parlamenti képviselője is nyíltan ellenzi a megszorító csomagot, amelyet június folyamán kell elfogadtatni a parlamentben.
hirado.hu
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Az Európai Unióban a 15-29 éves fiatalok 5,8 százaléka él súlyos anyagi és társadalmi nélkülözésben, ez az arány valamivel alacsonyabb, mint a... Teljes cikk
Németországban vita folyik arról, hogy szükséges-e eltörölni egy munkaszüneti napot a gazdaság élénkítése érdekében. Bár Európához mérten az... Teljes cikk
Olaszországban a szavazásra jogosultak 30,6 százaléka járult az urnákhoz, ami érvénytelenné tette a vasárnap és hétfőn rendezett népszavazást... Teljes cikk
- Megéri a görögöknek a hatnapos munkahét bevezetése? 10 hónapja
- Ezért mondott le a Harvard elnöke 11 hónapja
- Ezzel indokolja a görög kormány a hatnapos munkahét bevezetését 12 hónapja
- Görögország bevezeti a hatnapos munkahetet 13 hónapja
- Távozik posztjáról a világ egyik legnagyobb bankjának vezetője 1 éve
- Lemondott a Richter igazgatósági elnöki posztjáról Bogsch Erik 1 éve
- "Ne hagyjuk magunkat" - utolsó soraival a nőknek üzent az államfői tisztjéről lemondó Novák Katalin 1 éve
- Távozik a Telextől Dull Szabolcs 1 éve
- "Rendkívüli kihívások érik az egyetemet" - lemondott a Harvard rektora 1 éve
- Görögország 30 ezer illegális bevándorlóval csökkentené a munkaerőhiányt 1 éve
- Sztrájkhangulat Romániában: még a börtönőrök is őrizetlenül hagynák a rabokat 2 éve